Regiony

Aktualizováno 24. 2. 2021 8:46

V Ostravě po explozi hořel dům. Záchranáři ošetřili šest lidí, jeden muž je ve vážném stavu

V Ostravě - Hrabůvce ve středu nad ránem hořelo v pětipatrovém domě. Hořet začalo kolem 03:00 ve zvýšeném přízemí zřejmě po výbuchu, řekl operační důstojník moravskoslezských hasičů Ivan Marek. Záchranáři ošetřili 6 lidí. Sedmatřicetiletý muž byl v kritickém stavu, utrpěl popáleniny na více než polovině těla.

Hasiči evakuovali čtyři desítky lidí. Příčina výbuchu zatím není známá. Dům nyní musí posoudit statik a místo bude moci policie ohledat až po jeho vyjádření.

"Hořet začalo zřejmě po výbuchu, měli jsme to tak i hlášené, požár byl pod kontrolou rychle, oficiální likvidace byla ve 4:52," řekl Marek.

Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že policisté v prvních okamžicích pomáhali s kontaktováním lidí, kteří byli ohroženi a asistovali při jejich následné evakuaci. "Místo je frekventované, zajistili tedy rovněž bezpečný okruh. Vzhledem k události musely byty opustit desítky osob, a to ze tří vchodů bloku domu. Zdravotníci ošetřili několik zraněných," řekla mluvčí. Někteří evakuovaní už byli převezeni na náhradní ubytování.

Zdroj: ČTK
17. 2. 2021 8:23

Na Brněnsku se při havárii zranilo 5 lidí, kvůli ledu jsou nehody

Pět lidí se zranilo dnes ráno při havárii dodávky poblíž Rosic a Ostrovačic na Brněnsku. Jeden člověk se zranil těžce, jeden středně těžce a tři lehce. Policisté od rána kvůli náledí evidují v kraji kolem 20 nehod.

Nehoda se stala poblíž exitu 182 Kývalka z dálnice D1, kde řidiči sjíždějí na Rosice. "Z hlavního tahu na Rosice se tam potom odbočuje na Ostrovačice. Dodávka tam uklouzla na náledí a najela do betonových oddělovacích svodidel, ve kterých se zasekla," uvedl mluvčí policie David Chaloupka. V posledních dnech je to druhá havárie kvůli kluzké vozovce na tomto místě.

"Ošetřili jsme celkem pět pacientů. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme je převezli do Úrazové nemocnice a do Fakultní nemocnice Brno. Dnes je opět náledí a lidé by měli být opatrní," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Zdroj: ČTK
16. 2. 2021 16:56

Pro Bolt nesmí v Praze jezdit řidiči bez oprávnění, rozhodl soud

Pro estonskou společnost Bolt nesmí v Praze jezdit řidiči, kteří nejsou držiteli oprávnění řidiče taxislužby a nemají zapsané vozidlo v evidenci. V úterý o tom pravomocně rozhodl Vrchní soud v Praze, který vyhověl žalobě Sdružení pražských provozovatelů taxislužby. Podle manažera Boltu pro Českou republiku Jakuba Dvořáka nebude mít rozhodnutí soudu na provoz aplikace žádný vliv, protože zákonné podmínky respektuje.

Sdružení se v žalobě původně domáhalo toho, aby pod společností nemohli působit řidiči, kteří nesplnili další podmínky podle tehdy platného zákona, jako je například znalost místopisu, náležité označení vozidla nebo kvalifikovaná obsluha taxametru. Pražský městský soud v roce 2018 žalobě vyhověl, mimo jiné konstatoval, že provoz společnosti vykazuje znaky nekalé soutěže.

Zdroj: ČTK
Pokračovat