18. 9. 2022 20:48

Při srážce dvou automobilů ve Stonavě na Karvinsku zemřela padesátiletá žena

Při srážce dvou automobilů ve Stonavě na Karvinsku zemřela dnes dopoledne padesátiletá žena. Další dva lidé při nehodě utrpěli zranění, dvanáctiletý chlapec vážná, sdělil to mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Nehoda se stala okolo 09:30. Padesátiletá žena zůstala zaklíněna v jednom z havarovaných vozidel a utrpěným zraněním podlehla ještě před příjezdem záchranářů.

"Vyprostit bylo nutno dvanáctiletého chlapce - byl při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil zranění páteře, hlavy a ruky. Po podání léků a uložení do podtlakové matrace byl ve vážném stavu předán v traumatologickém centru ostravské Fakultní nemocnice," uvedl Humpl. Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hrudníku a břicha. Po poskytnutí neodkladné péče jej záchranáři převezli do nemocnice v Havířově.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 15. 9. 2022 13:39

U Zábřehu jely proti sobě dva vlaky, zastavily zhruba 50 metrů od sebe

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku ve čtvrtek dopoledne jely proti sobě na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na událost upozornil web Zdopravy.cz. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Vlaky se proti sobě ocitly na jedné koleji mezi Krasíkovem a Hoštejnem v 08:46. Šlo o vlak SC Pendolino jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní a osobní vlak, který jel z České Třebové do Zábřehu na Moravě. "Strojvedoucí obou vlaků stihli zastavit včas ve vzdálenosti 57,5 metru od sebe bez dalších následků," uvedl mluvčí Drážní inspekce.

Právě Drážní inspekce začala mimořádnou událost okamžitě vyšetřovat. "Šetření mimořádné události je teprve na začátku, ale již v tento okamžik můžeme uvést, že ve stanici Hoštejn se konala výluka staničního zabezpečovacího zařízení a řízení provozu neprobíhalo standardním způsobem, kdy byly kladeny vyšší nároky na pozornost traťového dispečera při stavění vlakových cest, tedy i poloh výhybek," doplnil Drápal.

Traťový dispečer je zaměstnancem Správy železnic. "Podle průběžných informací z vyšetřování byla událost pravděpodobně způsobena chybou na straně zaměstnance řízení provozu Správy železnic, šlo o pochybení jednotlivce," řekla ve čtvrtek mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

.

Zdroj: ČTK
Pokračovat