Ralsko otevře poštovnu, ušetří lidem dvacet kilometrů

30. 3. 2014 16:58
Pro zásilky, které se pošťákům nepodaří doručit, už nebudou muset na poštu do deset kilometrů vzdálené Mimoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Ralsko - V Ralsku na Českolipsku otevřou 1. dubna poštovnu. Zatímco na jiných místech pošty končí, Ralsku se podařilo s Českou poštou dohodnout na zřízení výdejního místa v budově Místního centra pro setkávání v městské části Kuřívody.

Nové výdejní místo pošty zjednoduší podle starosty Miroslava Králíka lidem ve městě život. Pro zásilky, které se pošťákům nepodaří doručit, už nebudou muset na poštu do deset kilometrů vzdálené Mimoně.

Poštovna v Kuřívodech bude otevřena denně od 08:00 včetně sobot a nedělí. Ve všední dny bude otevřeno až do 17:00 s přestávkou od 11:00 do 13:00. O víkendech bude služby poskytovat jen dopoledne.

Pošta nebude sloužit jen k vydávání nedoručených zásilek, ale bude odtud možné poslat dopisy i balíky v rámci Česka i do zahraničí, a to včetně cenných zásilek. Přijímat tu budou poštovní poukázky, složenky i platební doklady SIPO. Součástí služeb bude i prodej cenin.

"Pro městské části Hradčany, Ploužnice, Hvězdov, Boreček, Jabloneček a Svébořice zůstává ukládací poštou úřad v Mimoni," upozornil starosta.

Místní centrum setkávání vzniklo před osmi lety rekonstrukcí bývalé fary. Objekt postavený podle historických pramenů už ve 13. století byl ale po působení sovětských vojsk v tak špatném stavu, že z původní stavby zůstal zachován jen půdorys a metr silné kamenné obvodové zdivo z místní opuky. Rekonstrukce objektu stála 16 milionů korun, od roku 2007

Ralsko s více než 2000 obyvateli je co do rozlohy největším městem v Libereckém kraji. Tvoří ho devět obcí, které se rozkládají na ploše více než 17 tisíc hektarů v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Třeba Liberec má rozlohu jen něco přes 10 tisíc hektarů.

Nová pošta není jedinou novou službou pro místní obyvatele, od 1. ledna 2015 bude zdejší městský úřad poskytovat nově i služby stavebního úřadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy