Ralsko otevře poštovnu, ušetří lidem dvacet kilometrů

30. 3. 2014 16:58
Pro zásilky, které se pošťákům nepodaří doručit, už nebudou muset na poštu do deset kilometrů vzdálené Mimoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Ralsko - V Ralsku na Českolipsku otevřou 1. dubna poštovnu. Zatímco na jiných místech pošty končí, Ralsku se podařilo s Českou poštou dohodnout na zřízení výdejního místa v budově Místního centra pro setkávání v městské části Kuřívody.

Nové výdejní místo pošty zjednoduší podle starosty Miroslava Králíka lidem ve městě život. Pro zásilky, které se pošťákům nepodaří doručit, už nebudou muset na poštu do deset kilometrů vzdálené Mimoně.

Poštovna v Kuřívodech bude otevřena denně od 08:00 včetně sobot a nedělí. Ve všední dny bude otevřeno až do 17:00 s přestávkou od 11:00 do 13:00. O víkendech bude služby poskytovat jen dopoledne.

Pošta nebude sloužit jen k vydávání nedoručených zásilek, ale bude odtud možné poslat dopisy i balíky v rámci Česka i do zahraničí, a to včetně cenných zásilek. Přijímat tu budou poštovní poukázky, složenky i platební doklady SIPO. Součástí služeb bude i prodej cenin.

"Pro městské části Hradčany, Ploužnice, Hvězdov, Boreček, Jabloneček a Svébořice zůstává ukládací poštou úřad v Mimoni," upozornil starosta.

Místní centrum setkávání vzniklo před osmi lety rekonstrukcí bývalé fary. Objekt postavený podle historických pramenů už ve 13. století byl ale po působení sovětských vojsk v tak špatném stavu, že z původní stavby zůstal zachován jen půdorys a metr silné kamenné obvodové zdivo z místní opuky. Rekonstrukce objektu stála 16 milionů korun, od roku 2007

Ralsko s více než 2000 obyvateli je co do rozlohy největším městem v Libereckém kraji. Tvoří ho devět obcí, které se rozkládají na ploše více než 17 tisíc hektarů v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Třeba Liberec má rozlohu jen něco přes 10 tisíc hektarů.

Nová pošta není jedinou novou službou pro místní obyvatele, od 1. ledna 2015 bude zdejší městský úřad poskytovat nově i služby stavebního úřadu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy