reklama
 
 

Rakousko nevyřizuje žádosti o azyl, volá po kvótách EU

Aktualizováno 13. 6. 2015 14:54
Vídeň tak chce tlačit na ostatní státy Unie, aby přijímaly více imigrantů.

Vídeň - Rakousko přestalo vyřizovat žádosti o azyl, oznámila ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová.

Vídeň se tak podle ní snaží tlačit na další země Evropské unie, aby více pomáhaly v přebírání přistěhovalecké vlny na starý kontinent.

Miklová-Leitnerová proto vyzvala evropské partnery ke stanovení kvót pro přijímání imigrantů. Přerozdělování uprchlíků odmítají mimo jiné Česko i ostatní státy visegrádské čtyřky.

Rakousko nehodlá dále udělovat tolik azylů a chce být méně atraktivní pro přistěhovalce z jiných kontinentů, které si podle ministryně musejí brát i další unijní země.

"Zatím jsme (od partnerů) slyšeli jen izolovaná prohlášení o záměrech, která nás nikam neposunula," uvedla v místním tisku rakouská politička před úterním zasedáním ministrů vnitra všech 28 členských zemí EU.

Počet žadatelů o azyl v Rakousku se podle Vídně v lednu až dubnu zvýšil o 160 procent.

Evropská komise navrhla řešit příchod desetitisíců imigrantů z Afriky a Blízkého východu zavedením kvót, které by určily počty přijatých běženců v jednotlivých členských zemích.

Vedle států V4 je také proti například Británie. Výhrady mají i Německo a Francie, které by dohromady měly podle návrhu přijmout téměř 40 procent běženců.

autor: ČTK | 13. 6. 2015 12:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama