Provokace nebo umění? Entropa rozdělila Evropu

Provokace nebo umění? Entropa rozdělila Evropu
Entropa - Belgie
Bulharsko. Bývalá součást europlastiky Davida Černého zvané Entropa. Nikdo nemůže být překvapen, že Václav Klaus žádá vládu, aby se od díla distancovala.
Entropa - Česko
Entropa - Estonsko
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 1. 2009 11:34

Česko jako předsednická země EU oficiálně představilo dílo zdobící Brusel. Vyšlo najevo, že ho nevytvořili výtvarníci ze členských států, ale jen David Černý s přáteli. A že oproti návrhům ještě přitvrdil. Omluvu už si vymohlo Bulharsko a Slovensko. Kdo chce, najde v plastice muslimského proroka Mohameda sestaveného z lega nebo hákový kříž na mapě Německa. K vidění jsou i čůrající chlapečci z Litvy nebo nápis Stávka! na Francii. Chtěl-li Černý Evropany šokovat, cíl splnil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy