Obrazem: Tady bude zásobárna vody pro východní Čechy. Přehrada Pěčín má být vyšší než Slapy

Obrazem: Tady bude zásobárna vody pro východní Čechy. Přehrada Pěčín má být vyšší než Slapy
Orlické hory, hluboké údolí říčky Zdobnice.
Tak to tu má vypadat v roce 2050.
Popelov. K nové přehradní hrázi to místní obyvatelé budou mít pět set metrů.
Vedou sem jen prašné cesty.
Foto: povodí Labe
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
21. 6. 2016 5:30
"Projel jsem půl světa, byl jsem na Urale, v Peru, ale tady to je nejkrásnější místo, co znám. Tady je mi dobře," říká u svého domu na samotě u řeky Bronislav Anděl. Právě tady v Popelově Dole by mělo být dno nové přehrady. Na malé říčce Zdobnici chystá vláda postavit během příštích dvaceti let přehradu na pitnou vodu pro východní Čechy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy