Přehledně: Kdo dostal Nobelovu cenu za rok 2008

Josef Tuček
15. 10. 2008 10:05
Projděte si galerii vyznamenaných

V pondělí skončil "nobelovský týden", v němž byly postupně zveřejněny ceny za fyziologii a medicínu, fyziku, chemii, literaturu, mír a ekonomiku.

Letošní laureáti ceny zatím fyzicky nevlastní: oficiální ceremoniál předání ceny se koná 10. prosince na radnici v Oslu - v den úmrtí průmyslníka a vynálezce Alfreda Nobela.  

Projděte si přehlednou infografiku, v níž se dozvíte, kdo jsou letošní vyznamenaní, a také v ní naleznete odkazy na obsáhlé texty, které popisují oceněné objevy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy