Přehledně: Kdo dostal Nobelovu cenu za rok 2008

Josef Tuček
15. 10. 2008 10:05
Projděte si galerii vyznamenaných

V pondělí skončil "nobelovský týden", v němž byly postupně zveřejněny ceny za fyziologii a medicínu, fyziku, chemii, literaturu, mír a ekonomiku.

Letošní laureáti ceny zatím fyzicky nevlastní: oficiální ceremoniál předání ceny se koná 10. prosince na radnici v Oslu - v den úmrtí průmyslníka a vynálezce Alfreda Nobela.  

Projděte si přehlednou infografiku, v níž se dozvíte, kdo jsou letošní vyznamenaní, a také v ní naleznete odkazy na obsáhlé texty, které popisují oceněné objevy.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy