Předpověď pro 3. kolo. Klaus má 141 hlasů, tedy většinu

Redakce
15. 2. 2008 14:12
Uvnitř graf: Jak kdo bude hlasovat po jménech
Místopředseda senátu Jiří Liška a Václav Klaus. Nebo Václav Havel?
Místopředseda senátu Jiří Liška a Václav Klaus. Nebo Václav Havel? | Foto: Ludvík Hradílek

Praha - Aktuálně.cz se na základě výsledků první volby, prohlášení jednotlivých volitelů i dnešní situace ve Španělském sále pokusilo odhadnout, jak by v tuto chvíli mohlo dopadnout třetí kolo volby.

Podle tohoto odhadu může Klaus počítat se 141 hlasy, což mu ve třetím kole zajišťuje zvolení prezidentem.

Tento propočet potvrdilo také první kolo volby, v němž získal Klaus přesně 141 hlasů.

Klaus může počítat se všemi hlasy poslanců (81) a senátorů (41) ODS. Ti ho všichni volili v první volbě a jasně řekli, že se tak zachovají i dnes.

Klausovi dále slíbili dát své hlasy poslanci vyřazení z klubu ČSSD: Miloš Melčák, Michal Pohanka a Evžen Snítilý.

Pro Klause chtějí dle svých slov hlasovat i nezávislé senátorky Liana Janáčková a Jana Juřenčáková.

Z lidoveckých řad by měl Klaus dostat celkem 14 hlasů. Chtějí pro něj hlasovat poslanci Ambrozek, Hanuš, Kalousek, Kasal, Parkanová, Severa, Svoboda, Šimonovský a Šustr. V Senátu se řadí mezi jeho volitele Špaček, Kalbáč, Müllerová, Jílek a Jehlička.

Švejnarovu pozici dnes dál oslabila nepřítomnost poslankyně Zelených Olgy Zubové a rozhodnutí poslance ČSSD Evžena Snítilého hlasovat pro Klause.

Hlasovat by mělo celkem 279 zákonodárců: ve Španělském sále chybí Olga Zubová, ve veřejné volbě nebude hlasovat senátor Karel Barták.

Projděte si kompletní Databázi volitelů: Jak kdo hlasuje?

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy