Grafika: Běsi na Balkáně. Co se dělo před a po Srebrenici

Tomáš Kunc Štěpán Plaček Tomáš Kunc, Štěpán Plaček
11. 7. 2015 15:31
Slovinsko a Chorvatsko vyhlásily 25. června 1991 nezávislost. První ozbrojené střety následně přerostly ve válku s více než 140 tisíci mrtvých. Svět nejvíc šokovala Srebrenica. Přesně před 20 lety.

Litujeme, požadovaný obsah nelze ve vašem zařízení zobrazit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy