Archiv: požár

V Dubaji se ozvala hlučná exploze, požár na lodi si nevyžádal mrtvé ani zraněné

Na kontejnerové lodi kotvící v dubajském přístavu Džabal Alí ve středu vypukl požár, který způsobil hlučnou explozi slyšitelnou na desítky kilometrů daleko. Informovala o tom agentura AP. Místní úřady zatím nehlásí žádné mrtvé či raněné, oheň se podle nich již podařilo dostat pod kontrolu.

Podle médií výbuch otřásl okny i poměrně vzdálených budov ve městě, někteří svědci na Twitteru sdíleli videa na nichž je vidět velká ohnivá exploze. Zatím není jasné, jaké způsobila škody v přístavu či na lodi, na které se vybuchlý kontejner nacházel.

Džabal Alí je jedním z největších přístavů na světě a na Blízkém východě a na svých čtyřech terminálech dokáže odbavovat i největší světové kontejnerové lodě. Provozuje jej společnost DP World, která okolnosti incidentu zatím nekomentovala. Přes přístav prochází zboží z Indie, Afriky a Asie.

Zdroj: ČTK

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK

Muže, který podle policie zapálil byt v Praze 10, poslal soud do vazby

Soud poslal do vazby sedmatřicetiletého muže, který podle policie v polovině května úmyslně zapálil byt v šestém patře domu v Praze 10, v němž spalo šest lidí. Obviněnému hrozí za obecné ohrožení 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Policistům a hasičům se všechny lidi z bytu včetně měsíčního dítěte podařilo zachránit.

Událost se stala 16. května brzy ráno ve Vajdově ulici v Hostivaři. V době příjezdu záchranných složek stoupal z oken bytu černý dým a na balkoně stálo několik lidí, kteří volali o pomoc. Policisté vykopli dveře od bytu a dostali z bytu všechny lidi, v čemž jim pomohl jeden z hasičů za použití dýchací techniky.

Kriminalisté následně zjistili, že požár založil jeden z nájemníků bytu, se kterým ten den pronajímatel ukončil kvůli jeho nevhodnému chování možnost ubytování. Muž se ale podle policistů v noci do bytu vrátil a za použití hořlaviny založil oheň v předsíni. Podle vyšetřovatelů obviněný věděl, že v bytě spí několik lidí, kteří nebudou mít možnost úniku, protože se byt nachází v šestém patře.

Zdroj: ČTK

V areálu slévárny v Týnci nad Sázavou hořelo, škoda je 4 miliony

V areálu slévárny v Týnci nad Sázavou na Benešovsku v neděli hořelo, škoda činí čtyři miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na transformátoru, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči doporučili lidem v okolí, aby omezili větrání. Únik oleje z transformátoru do okolí hasiči nezaznamenali.

K požáru olejového transformátoru hasiči vyjížděli před 12.00, "Po příjezdu rozhodl velitel zásahu o vyhlášení druhého stupně poplachu a zároveň požádal o vyslání dalších hasičských jednotek, neboť plameny ohrožovaly sousední transformátor a střechu elektrorozvodny," popsal situaci mluvčí.

Na místo byli přivoláni i specialisté z chemické laboratoře hasičů. "Únik transformátorového oleje však nebyl zaznamenán. Toto by měl následně potvrdit rozbor vzorků odebraných nejen přímo v místě požáru, ale také z nádrží v čistírně i z řeky Sázavy," sdělil mluvčí.

"Po ochlazení objektu byla rozvodna odvětrána přetlakovým ventilátorem a zkontrolována opakovaným měřením termokamerou," oznámil Gabriel. Po 14.00 už na místě zůstali kvůli dohledu jen místní dobrovolní hasiči, o šest hodin později si po závěrečném průzkumu objekt převzal zástupce firmy.

Zdroj: ČTK

Při požáru a výbuchu v bioplynové stanici na Svitavsku se zranili tři lidé

Při dnešním požáru bioplynové stanice v Dětřichově u Moravské Třebové explodovala jedna nádrž s plynem, zranili se tři lidé. Na místě je devět jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Jedna z nádrží explodovala a silná plastová plachta umístěná na poškozené nádrži se rozletěla zhruba do stometrové vzdálenosti. Při explozi se zranily tři osoby, které se buď nadýchaly jedovatých zplodin hoření, nebo se popálily," uvedla Horáková. Výbuch nastal před příjezdem hasičů, zranění jsou zaměstnanci zemědělské společnosti, která bioplynovou stanici provozuje.

Zdroj: ČTK

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK

Kvůli požáru domu v Bohnicích evakuovali hasiči 20 lidí

V pražské čtvrti Bohnice hoří byt ve čtyřpatrovém domě v Řepínské ulici. Hasiči museli evakuovat 20 lidí, všichni jsou mimo ohrožení života. Pro obyvatele domu přijede evakuační autobus. Hasiči to uvedli na svém Twitteru.

Hořet začalo po 10:30. "Všech cca 20 evakuovaných osob vyšetříme, všichni jsou při vědomí a mimo ohrožení života," uvedli pražští záchranáři na Twitteru. Na místě mají i speciální nákladní záchranářské auto Atego. U požáru zasahuje šest jednotek hasičů. "Bytová jednotka je zasažena v plném rozsahu," uvedli hasiči.

Zdroj: Domácí , ČTK

V Mladé Boleslavi hořel byt, uvnitř hasiči našli mrtvého člověka

Hasiči dnes ráno vyjížděli k požáru bytu v Mladé Boleslavi. Uvnitř našli mrtvého člověka, příčinu vyšetřovatelé zjišťují. Z domu hasiči evakuovali 42 lidí, z toho deset dětí, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena kolem 06:45. Na místo vyjely čtyři jednotky, které požár uhasily. "Vystěhovali jsme celý panelák, takže bylo 42 evakuovaných, z toho deset dětí. Všichni už se mohli do svých bytů vrátit," uvedla mluvčí před 11:00.

Zdroj: ČTK

Při požáru v Třinci byl nalezen mrtvý člověk

Mrtvý člověk byl nalezen v pátek při požáru dřevěné boudy v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Při příjezdu hasičů už objekt zcela hořel. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Okolnosti požáru vyšetřovatelé zjišťují.

K požáru hasiči vyjížděli zhruba hodinu po půlnoci. Dřevěná bouda o rozměrech čtyři krát pět metrů stála na louce. "Při příjezdu objekt zcela hořel. Na místě zasahovaly dvě jednotky. Požár zlikvidovaly zhruba za 20 minut," uvedl Kozák. Dodal, že hasiči pak místo rovněž nasvítili pro potřeby vyšetřování a rozebírali konstrukce objektu.

Zdroj: ČTK