Policie žádala před palácem doklady po princi Andrewovi

ČTK ČTK
8. 9. 2013 14:15
Do areálu londýnského sídla královny pronikl krátce před tím nezvaný host
Princ Andrew.
Princ Andrew. | Foto: Reuters

Londýn - Britští policisté požadovali před Buckinghamským palácem doklady totožnosti po princi Andrewovi, druhém synovi královny Alžběty II.

Učinili tak krátce poté, co do areálu londýnského sídla královny pronikl jeden člověk, zřejmě s úmyslem krást. Zabezpečení paláce nyní proto prochází revizí a hlídkující policisté podle všeho prince nepoznali.

Podle nedělního vydání bulvárního listu Sunday Express údajně hlídkující policisté vyzvali Andrewa, aby zvedl ruce vzhůru a položil se na zem. Podle prohlášení Scotland Yardu policie skutečně ověřovala princovu totožnost, nevytáhla prý ale zbraň a ani nepoužila násilí.

Britská policie tento týden zatkla dva muže pro pokus o krádež v Buckinghamském paláci. Jednoho z nich zadržela v pondělí večer v areálu paláce, který je přes den otevřen pro veřejnost. Jeho údajného komplice zatkla policie před budovou.

O průnik do areálu Buckinghamského paláce se úspěšně pokusilo v minulosti několik lidí, včetně muže uprchlého z psychiatrické léčebny nebo protijaderných aktivistů. Nejslavnější je případ jistého Michaela Fagana, který se v roce 1982 dostal až do ložnice královny, s níž si údajně dokonce několik desítek minut povídal, než ho zadržela ochranka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy