reklama
 
 

Video: Muži okrádají pražské směnárny při rozměňování peněz. Odnesli si dvacet tisíc

14. 7. 2017
Muži zmátli a okradli prodavačku ve směnárně. Poznáte je? | Video: Policie ČR |  01:58
Pražští policisté hledají podvodníky, kteří od června okradli několik směnáren. Muži žádají směnárníky, aby jim rozměnili hotovost, dokážou je ale zmást tak, že jim pokladní nakonec vyplatí víc, než kolik dostanou. Policie zveřejnila záběry, na kterých jsou muži zachyceni při podvodu, a žádá lidi o informace.

Praha - Policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer, na kterých několik mužů okrádá směnárníky při rozměňování hotovosti. Od června tito podvodníci okradli čtyři směnárny v širším centru Prahy o dvacet tisíc korun. Policisté žádají veřejnost o jakékoliv informace o těchto mužích. 

"Odhadujeme, že jde přibližně o třicetileté muže. Přičemž ve všech případech figuroval jeden silnější muž, ale s jinými komplici," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Na záběrech jsou dva muži, kteří od května okradli tři pražské směnárny o dvacet tisíc korun tím, že chtěli různě rozměňovat hotovost, až směnárníky zmátli a ti jim pak vrátili více peněz, než měli. V dalším případě se mužům podvod nevydařil, protože směnárník používal počítačku bankovek. 

"Dnes jsme zaznamenali první poznatek na toho silnějšího muže, který figuruje ve všech případech, takže tyto indicie budeme teprve prověřovat," sdělil Daněk.

Zmíněný poslední případ je z půlky června, kdy dva muži opět okradli stejným způsobem směnárníka v Rytířské ulici v Praze 1.

Pokud muže policie najde, hrozí jim až dva roky vězení kvůli trestnému činu podvodu.

autor: Domácí | 14. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama