Honí se po letišti a utahují si z lidí. Policie a armáda si už sociální sítě osedlaly

Jan Hrušovský Jakub Zuzánek Jan Hrušovský, Jakub Zuzánek
25. 6. 2020 11:14
Už žádné svodky, protokoly a nudná byrokracie. Komunikace na sociálních sítích české armády a policie je zábava plná honiček, akce, vojenské techniky a humoru.
Jak dnes policie a armáda komunikují na sítích. Podívejte se na další díl pořadu Asociál. | Video: Jakub Zuzánek, Jan Hrušovský

Policisté a městští strážníci si v odlehčené formě libují víc. Pochlubí se například tím, jak mezi sebou závodí. Nebo s vtipem upozorňují na nešvary a přestupky, které páchají občané.

Začátky byly ale rozporuplné. Například když policie před třemi lety zveřejnila svůj první příspěvek, zaplnila ho paragrafy. Na dlouhou dobu zůstal jediný. 

Co armáda a policie svou aktivitou na Facebooku, Instagramu a Twitteru sledují? Vědí vojáci, policisté nebo strážníci, co si mohou na svých sociálních sítích dovolit?

Příspěvky na nich totiž mnohdy vyzní jinak, než autor původně zamýšlel. Může tak docházet k významnému nedorozumění. Odpovědi na tyto otázky hledal další díl videopořadu Asociál.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy