POLICEJNÍ AKCE: Opět opilé děti na diskotéce

21. 12. 2008 10:17
Dvůr Králové - Rozsáhlou kontrolu v jedné z místních diskoték připravila na sobotní časné ráno okresní policie v Trutnově.
Policisté kontrolují před diskotékou ve Dvoře Králové požití alkoholu u mladistvých.
Policisté kontrolují před diskotékou ve Dvoře Králové požití alkoholu u mladistvých. | Foto: AZprávy

Kolem čtyřiceti policistů a dvě pracovnice odboru péče o dítě se zaměřili na mládež do 18 let pod vlivem alkoholu. Výsledek byl alarmující. Dechová zkouška ukázala u dvaačtyřiceti návštěvníků Zábavního centra Zálabí požití alkoholu.

„U jednoho z kontrolovaných byla nalezena i droga, test na ni byl pozitivní. Jeden z mladíků měl hodnotu alkoholu 3,8 promile," uvedl tiskový mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza. U několika dalších byla hodnotě přes nebo kolem tří promile. Celkem policisté zkontrolovali osmdesát mladistvých, z toho více než polovina z nich pila alkohol.

"Naměřené hodnoty činily od 0,1 do 3,8 promile. Po zadokumentování případu předali pracovnice odboru péče o dítě nezletilé jejich zákonným zástupcům," doplnil tiskový mluvčí Udo Ertner.

Sociální pracovnice budou jednotlivé přestupky s rodiči i dětmi ještě řešit. Kontrola skončila kolem půl páté ráno. Svým rozsahem se jednalo o největší podobnou akci v letošním roce.

Této akci předcházela kontrolní akce v Trutnově, která skončila kolem páteční půlnoci. "Zkontrolovali jsme čtyřicet nezletilých, pět z nich bylo pod vlivem alkoholu," doplnil Ertner.

Denik.cz

 

Právě se děje

Další zprávy