Zima se pomalu hlásí o slovo, v noci už bude mrznout

Domácí Domácí
24. 11. 2014 11:05
Noční teploty mohou klesnout až k -3 °C, přes den pak naměříme maximálně 7 °C. Bude zataženo, mlhavo a s mrholením.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simona Kosáčková

Praha - Zdá se, že do Česka se pomalu začíná vkrádat nefalšovaný studený podzim. Teploty v následujícím týdnu totiž nepřesáhnou 7 °C, v noci by se dokonce měly dostat pod nulu. Kromě toho nás potrápí zatažená obloha, mrholení a ranní mlhy.

pondělí bude jasno až oblačno, ojediněle se objeví mlhy nebo mrholení. Odpoledne se od severozápadu přidá déšť, na jihu s ním ale můžeme počítat jen občas. Naměříme 3 až 7 °C.

úterý bude zpočátku zataženo, na východě se mohou ojediněle objevit slabé přeháňky, které se budou v polohách nad 800 metrů nad mořem měnit na sníh. Postupně se obloha zatáhne. V noci naměříme 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti i -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 3 až 7 °C.

Ve středu bude převážně zataženo, ojediněle s mlhami a mrholením. Postupně se ovšem obloha vyjasní. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 4 do 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 2 až 6 °C.

Víkend pod mrakem

Také ve čtvrtek nás čeká zatažená obloha, mlhy a mrholení, které navíc může namrzat. Polojasno bude jen ojediněle. V noci naměříme stejně jako v předchozích dnech 4 až -2 °C, přes den pak 1 až 5 °C.

V pátek bude převážně zataženo, přidají se ojediněle i mlhy a mrholení. V noci teploty klesnou na 3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti až na -3 °C. Přes den pak naměříme 1 až 5 °C.

Nic by se pak na charakteru počasí nemělo změnit ani v následujících dnech. Bude zataženo, mlhavo, místy se přidá mrholení. V noci naměříme 4 až -3 °C, přes den pak 1 až 6 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy