reklama
 
 

Zataženo a déšť, na horách sníh a přízemní mrazíky. Velikonoce jarní počasí nepřinesou

13. 4. 2017 10:43
Zataženo, déšť a přízemní mrazíky. Podívejte se na velikonoční předpověď počasí | Video: Meteopress |  01:33
Teploty těsně nad deseti stupni, převážně zatažená obloha, déšť a na horách sněžení. V noci přijdou i přízemní mrazíky. Teplého jarního počasí si podle meteorologů neužijeme ani o velikonočních svátcích, ani v příštím pracovním týdnu.

Praha - Jarního počasí si o Velikonocích neužijeme. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude převážně zataženo, dočkáme se i deště a na horách bude padat sníh.

Ve čtvrtek vydrží oblačná až zatažená obloha a na většině území občasný déšť nebo přeháňky. V tisíci metrech bude sněžit. Teploty vystoupají na 9 až 13 stupňů, na jihu Moravy bude o 2 stupně víc.

Na Velký pátek bude obloha většinou oblačná a na severu a severovýchodě se místy, jinde jen ojediněle, objeví přeháňky. Ve vyšších polohách budou srážky sněhové. Teploty vyšplhají na 9 až 13 stupňů.

Bílá sobota přinese zpočátku oblačnou až polojasnou oblohu. Od severozápadu se bude postupně zatahovat a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Během odpoledne budou srážky už na většině území. Teploty přes den dosáhnou 8 až 12 stupňů, v noci přijdou i přízemní mrazíky.

Na Boží hod velikonoční, tedy v neděli, bude zpočátku oblačno až zataženo. Na východě Česka, později na většině území, budou přeháňky, v polohách nad 700 metrů sněhové. K večeru ale má srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů.

Ani Velikonoční pondělí výraznou změnu počasí nepřinese. Čeká se zatažená obloha a postupně na většině území déšť nebo přeháňky. V polohách nad 700 metrů budou srážky sněhové. Teploty přes den nepřekročí 11 stupňů, v noci se objeví přízemní mrazíky.

I ve zbytku příštího pracovního týdne zůstane obloha převážně zatažená až oblačná a místy déšť nebo přeháňky.

Máte alergii na lepek nebo laktózu a chcete si pochutnat na tradičním velikonočním pečivu? Zkuste náš recept. | Video: Lenka Hajdučková |  01:48

autor: Domácí | 13. 4. 2017 10:43

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama