reklama
 
 

Na horách do středy napadne skoro půl metru sněhu, přidá se silný vítr. Bez řetězů řidiči nevyjedou

12. 1. 2016 12:29
Podle předpovědi napadne do středečního rána na horách nad 600 metrů nadmořské výšky až 20 centimetrů sněhu. Přes den pak bude sněžení pokračovat, nejvíce na Šumavě. Se sněhem zesílí také vítr, nárazy by měly dosáhnout až 70 kilometrů za hodinu. Meteorologové navíc varují před sněhovými jazyky. Řidičům doporučují zimní výbavu a pro cesty do hor také sněhové řetězy.

Praha - České hory čeká v příštích hodinách sněhová nadílka. Do středečního rána tam napadne až 20 centimetrů sněhu a přes den dalších 20 centimetrů sněhu. Nejvíce padat bude na Šumavě.

Ve středu ráno zesílí vítr a budou se tvořit sněhové jazyky, místy i závěje. Nárazy větru dosáhnou rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Český hydrometeorologický ústav to v úterý uvedl ve výstražné informaci.

"Kolem tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu," uvedli meteorologové. Sněžit bude v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky. Nejintenzivnější sněžení ČHMÚ očekává ve středu během dne.

Zesilování větru se předpokládá ve středu v ranních hodinách zpočátku na jihozápadě Čech, postupně i na ostatním území. Nárazy větru dosáhnou místy až 70 kilometrů za hodinu, na hřebenech hor i 90 km/h.

Řidiči by při cestování měli jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy. Meteorologové jim doporučují zimní výbavu a při cestách do hor i sněhové řetězy. Na horách by lidé měli sledovat informace Horské služby.

autor: ČTK | 12. 1. 2016 12:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama