Září skončí babím létem s teplotami až 26 stupňů. V neděli se ochladí a přijde déšť

Domácí Domácí
29. 9. 2016 8:21
Teploty až 26 stupňů Celsia a jasná obloha v Česku vydrží až do soboty, kdy k nám začne postupovat studená fronta od severu. Teploty v neděli spadnou na 20 stupňů a přijdou i přeháňky a déšť. Začátkem příštího týdne teploty ještě mírně klesnou. Až do neděle večer platí výstraha nebezpečí požárů pro osm krajů.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha – Koncem září si užijeme ještě slunečné babí léto s teplotami, které dosáhnou i letních hodnot. O víkendu by se ale mělo začít postupně ochlazovat a studená fronta ze severu přinese i přeháňky a déšť, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Začátkem příštího pracovního týdne rtuť teploměru nepřesáhne 17 stupňů a místy se opět objeví přeháňky a déšť.

Ve čtvrtek bude postupně skoro jasno až jasno a teploty vystoupají až na 25 stupňů Celsia.

Pátek přinese maximální denní teploty ještě o stupeň vyšší a obloha bude skoro jasná až polojasná. "Večer na severozápadě přibývání oblačnosti a místy přeháňky," upřesňují meteorologové. Ojediněle se po ránu mohou objevit i mlhy.

V sobotu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, ale postupně bude od severozápadu oblačnosti přibývat. V Čechách místy, jinde jen ojediněle se objeví i přeháňky nebo déšť. Teploty se však udrží mezi 21 až 25 stupni Celsia.

V neděli bude převážně oblačno a objeví se i přeháňky nebo déšť. Teploty vystoupají nejvýše na 20 stupňů Celsia.

Začátkem příštího týdne teploty klesnou na 13 až 17 stupňů Celsia. Bude oblačno až polojasno a místy se mohou objevit přeháňky nebo déšť.

Zároveň až do neděle večer platí výstraha nízkého nebezpečí požárů pro Jihomoravský, Královéhradecký, Olomoucký, Pardubický, Středočeský, Zlínský kraj, pro Prahu a Vysočinu.

 

Právě se děje

Další zprávy