Bouřka se prohnala Českem: V Kladně padaly centimetrové kroupy, zatopené byly sklepy i silnice

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 23. 5. 2016 22:22
Západní polovinou Čech se prohnaly bouřky. V Kladně podle zasahujících hasičů padaly centimetrové kroupy, bouřka polámala i strom, který bránil dopravě a policie musela provoz usměrňovat. "Během pozdního večera a noci na úterý budou bouřky přecházet zejména na západě a jihozápadě Čech do trvalejšího deště," psalo se ve výstraze na webu ČHMÚ. Po bouřkách se na západě Čech ochladilo. Teploty zůstávají kolem 15 °C.
Foto: Facebook hasiči Mokropsy

Praha - Česko zasáhly silné bouřky, které někde doprovázelo krupobití a přívalový déšť. Kroupy padaly například na Kladensku nebo Příbramsku. V obci Milín poškodily několik vozů a nemovitostí. Krupobití zaznamenali třeba i v jižních Čechách na Prachaticku a Strakonicku.

V Ústeckém kraji po bouřkách čerpají vodu nejvíc na Litoměřicku. Voda z přívalových dešťů zaplavila některé silnice. "V tuto chvíli máme už dvě desítky výjezdů, nejvíc na Litoměřicku v okolí Lovosic a Libochovic, a také na Ústecku. Až na jeden spadlý strom jde výhradně o čerpání vody," řekl večer ČTK operační důstojník hasičů.

Hasiči ve středních Čechách odpoledne vyjížděli ke škodám způsobeným silnými bouřkami, jako jsou zatopené sklepy a stromy popadané na silnice. Ve Středočeském kraji se bouřky přesouvaly směrem od Stochova, Lán, Kladna k Hostivici, informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

V Kladně podle zasahujících hasičů padaly centimetrové kroupy, bouřka polámala i strom, který bránil dopravě a policie musela provoz usměrňovat.

Podle policejního webu uvízlo v lokální záplavě vozidlo pod hradem Střekov v Ústí nad Labem. Neprůjezdný je viadukt pod železničním mostem v Děčíně. Silný déšť večer podle meteorologů míří ještě na Děčínsko.

Například v ústecké části Vaňov napršelo podle Lenky Musilové z krajské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu během jedné hodiny 30,7 milimetru srážek, tedy víc než 30 litrů vody na metr čtvereční.

Po bouřkách se na západě Čech ochladilo. Teploty zůstávají kolem 15 °C. V Ostravě se naopak šplhají až k tropickým 29 °C.

Bouřky přinesla studená fronta, která se nad naše území přesunula od západu z Německa. Při přívalovém dešti může spadnou kolem 30 milimetrů srážek za hodinu. Nárazy větru budou kolem 20 metrů za sekundu.

Výstraha platí pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký, Ústecký a Kraj Vysočina od pondělních 14 hodin do úterných šesti hodin ráno.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy