Západ Česka ochromí ledovka. Hory zasype sníh, řidiče potrápí mrznoucí déšť

Domácí Domácí
Aktualizováno 30. 1. 2017 12:38
Západ Česka zasáhne v pondělí odpoledne silná ledovka. Meteorologové vydali výstrahu pro celkem deset krajů. Postupně přijde od západu i sněžení, ke kterému se bude přidávat (místy mrznoucí) déšť. Srážky budou pokračovat i v noci. Výstraha meteorologů platí až do středečního rána.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha – Západní část Čech pokryje v pondělí odpoledne ledovka. Meteorologové vydali vysoký stupeň výstrahy pro Prahu a Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Středočeský kraj. Nízký stupeň nebezpečí platí pro Vysočinu a Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj.

"V Čechách bude postupně přibývat od západu sněžení, které bude přecházet ve sníh s deštěm nebo i mrznoucí déšť s tvorbou ledovky," varují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na Českomoravské vrchovině, západě Moravy a na horách by podle předpovědi mělo napadnout až 15 centimetrů sněhu. "Na ostatním území většinou od 1 do 7 centimetrů," upřesňují meteorologové s tím, že místy se mohou tvořit i sněhové jazyky.

Srážky neustanou ani v noci. Výstraha meteorologů trvá až do středečních 6 hodin. "Komunikace a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám," varuje ČHMÚ.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy