Západ Česka ochromí ledovka. Hory zasype sníh, řidiče potrápí mrznoucí déšť

Domácí Domácí
Aktualizováno 30. 1. 2017 12:38
Západ Česka zasáhne v pondělí odpoledne silná ledovka. Meteorologové vydali výstrahu pro celkem deset krajů. Postupně přijde od západu i sněžení, ke kterému se bude přidávat (místy mrznoucí) déšť. Srážky budou pokračovat i v noci. Výstraha meteorologů platí až do středečního rána.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha – Západní část Čech pokryje v pondělí odpoledne ledovka. Meteorologové vydali vysoký stupeň výstrahy pro Prahu a Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Středočeský kraj. Nízký stupeň nebezpečí platí pro Vysočinu a Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj.

"V Čechách bude postupně přibývat od západu sněžení, které bude přecházet ve sníh s deštěm nebo i mrznoucí déšť s tvorbou ledovky," varují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na Českomoravské vrchovině, západě Moravy a na horách by podle předpovědi mělo napadnout až 15 centimetrů sněhu. "Na ostatním území většinou od 1 do 7 centimetrů," upřesňují meteorologové s tím, že místy se mohou tvořit i sněhové jazyky.

Srážky neustanou ani v noci. Výstraha meteorologů trvá až do středečních 6 hodin. "Komunikace a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám," varuje ČHMÚ.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy