Začátek prázdnin se obejde bez extrémů. Nejtepleji bude od poloviny července

ČTK ČTK
1. 7. 2017 15:30
Relativně nejteplejším má být týden od 17. července s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 25 stupňů. Horko bude panovat ale i v druhé polovině nadcházejícího týdne, kdy meteorologové na jihu a jihovýchodě České republiky očekávají i tropický den.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simona Holecová

Praha - Červenec bude teplotně průměrný, srážek by mělo být v následujících čtyřech týdnech také, jak je pro toto období obvyklé, možná o něco více. Relativně nejteplejším bude týden od 17. července s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 25 stupňů. Horko bude panovat ale i v druhé polovině nadcházejícího týdne, kdy meteorologové na jihu a jihovýchodě České republiky očekávají i tropický den. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"První dva týdny budou teplotně průměrné až slabě podprůměrné," uvedl ČHMÚ. Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat v prvním týdnu většinou kolem 24 stupňů Celsia a v druhém kolem 23 stupňů Celsia. Na jihu a jihovýchodě republiky se ale v druhé polovině nadcházejícího týdne teploty vyšplhají i přes 30 stupňů Celsia, upozornili meteorologové.

Minimální noční teploty budou klesat zpočátku období na 13 až osm stupňů, postupně na 17 až 12 stupňů Celsia. Poslední dva týdny období vychází teplotně průměrné až slabě nadprůměrné.

"Srážkově očekáváme období průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci ČR většinou v intervalu deset až 25 milimetrů," předpokládá ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období následujících čtyř týdnů je 18,4 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1979, kdy průměr činil 15 stupňů Celsia. Zatím nejvyšší průměr 22 stupňů meteorologové zaznamenali v roce 2006.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy