Vítr zastavil vlaky v Ústeckém kraji či na Vysočině. V noci může ještě zesílit

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 2. 2020 23:24
Silný vítr, který lámal větve a vyvracel stromy, zkomplikoval od nedělního odpoledne dopravu zhruba na třech desítkách železničních tratích v Česku. Vlaky nejezdily například mezi Rumburkem a Krásnou Lípou v Ústeckém kraji nebo Havlíčkovým Brodem a Hlinskem na Vysočině. Před 22:30 nejezdily vlaky zhruba na desítce tratí, jinde byl již provoz obnoven.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: SŽDC

Velmi silný vítr bude v neděli večer a v noci na pondělí podle varování meteorologů foukat téměř v celém Česku. Popadané stromy a větve působily problémy i na silnicích.

Spadlý strom přerušil železniční dopravu mezi Rumburkem a Krásnou Lípou krátce před 17:00. Zhruba o půl hodiny později zastavil před stromem spadlým na trať i osobní vlak mezi stanicemi Pernink a Nové Hamry na Karlovarsku. Stejnou příčinu mělo i přerušení dopravy na trati z Aše do Hranic v Čechách nebo mezi stanicemi Červená nad Vltavou a Vlastec na jihu Čech.

Na Vysočině nejezdily vlakové spoje mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem v Čechách. Na důležité trati mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem zase nedaleko zastávky Pohleď spadl strom na trolej.

Silný vítr působí problémy i na silnicích. V Krásném Jezu na Karlovarsku v neděli odpoledne spadl vinou silného větru strom na autobus v zastávce u železniční stanice. Dva lidé se při tom lehce zranili. Na silnici z Hazlova do Aše na Chebsku zase odpoledne kvůli spadlému stromu bourala dvě auta. Nikdo ale nebyl zraněn, řekl  mluvčí krajských hasičů Jakub Kopřiva.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy