Vítr zastavil vlaky v Ústeckém kraji či na Vysočině. V noci může ještě zesílit

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 2. 2020 23:24
Silný vítr, který lámal větve a vyvracel stromy, zkomplikoval od nedělního odpoledne dopravu zhruba na třech desítkách železničních tratích v Česku. Vlaky nejezdily například mezi Rumburkem a Krásnou Lípou v Ústeckém kraji nebo Havlíčkovým Brodem a Hlinskem na Vysočině. Před 22:30 nejezdily vlaky zhruba na desítce tratí, jinde byl již provoz obnoven.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: SŽDC

Velmi silný vítr bude v neděli večer a v noci na pondělí podle varování meteorologů foukat téměř v celém Česku. Popadané stromy a větve působily problémy i na silnicích.

Spadlý strom přerušil železniční dopravu mezi Rumburkem a Krásnou Lípou krátce před 17:00. Zhruba o půl hodiny později zastavil před stromem spadlým na trať i osobní vlak mezi stanicemi Pernink a Nové Hamry na Karlovarsku. Stejnou příčinu mělo i přerušení dopravy na trati z Aše do Hranic v Čechách nebo mezi stanicemi Červená nad Vltavou a Vlastec na jihu Čech.

Na Vysočině nejezdily vlakové spoje mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem v Čechách. Na důležité trati mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem zase nedaleko zastávky Pohleď spadl strom na trolej.

Silný vítr působí problémy i na silnicích. V Krásném Jezu na Karlovarsku v neděli odpoledne spadl vinou silného větru strom na autobus v zastávce u železniční stanice. Dva lidé se při tom lehce zranili. Na silnici z Hazlova do Aše na Chebsku zase odpoledne kvůli spadlému stromu bourala dvě auta. Nikdo ale nebyl zraněn, řekl  mluvčí krajských hasičů Jakub Kopřiva.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy