Víkend připomene podzim, teploty nepřesáhnou 23 °C

Domácí Domácí
21. 8. 2014 10:55
Sobota i neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Při pohledu z okna se zdá, že léto už skutečně skončilo. A nic se na tom nezmění ani o víkendu. Sobota a neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky a teploty, které nepřesáhnou 23 °C. Stejně podzimní počasí nás navíc čeká i příští týden.

Ve čtvrtek bude oblačno, ojediněle se mohou přidat přeháňky. Na východě bude zpočátku až zataženo, místy s deštěm. Odpoledne a večer ale pršet postupně přestane, ubude také oblačnosti. Teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

Objeví se i mlhy

V pátek bude polojasno, ráno se mohou ojediněle přidat mlhy. Během dne bude přechodně až oblačno s přeháňkami, a to zejména na východě. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den naměříme 19 až 23 °C.

V sobotu bude polojasno, během dne se ale obloha zatáhne. V severozápadní polovině Čech se místy přidají přeháňky. Nejnižší teploty klesnou na 12 až 8 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C, na východě i 24 °C.

neděli bude oblačno až polojasno, místy se přidají přeháňky. K večeru se obloha vyjasní, ustanou i přeháňky. V noci naměříme 12 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 16 až 20 °C.

V pondělí se přidají přeháňky

Počasí by se příliš nemělo změnit ani po víkendu. V pondělí bude polojasno, během dne se obloha začne od západu zatahovat, večer se místy přidají přeháňky nebo déšť. V noci teploty klesnou na 9 až 5 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C. 

úterý bude oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami a deštěm. Postupně bude oblačno až polojasno, srážky budou jen ojedinělé. V noci naměříme 12 až 7 °C, přes den 20 až 25 °C.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy