Víkend připomene podzim, teploty nepřesáhnou 23 °C

Domácí Domácí
21. 8. 2014 10:55
Sobota i neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Při pohledu z okna se zdá, že léto už skutečně skončilo. A nic se na tom nezmění ani o víkendu. Sobota a neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky a teploty, které nepřesáhnou 23 °C. Stejně podzimní počasí nás navíc čeká i příští týden.

Ve čtvrtek bude oblačno, ojediněle se mohou přidat přeháňky. Na východě bude zpočátku až zataženo, místy s deštěm. Odpoledne a večer ale pršet postupně přestane, ubude také oblačnosti. Teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

Objeví se i mlhy

V pátek bude polojasno, ráno se mohou ojediněle přidat mlhy. Během dne bude přechodně až oblačno s přeháňkami, a to zejména na východě. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den naměříme 19 až 23 °C.

V sobotu bude polojasno, během dne se ale obloha zatáhne. V severozápadní polovině Čech se místy přidají přeháňky. Nejnižší teploty klesnou na 12 až 8 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C, na východě i 24 °C.

neděli bude oblačno až polojasno, místy se přidají přeháňky. K večeru se obloha vyjasní, ustanou i přeháňky. V noci naměříme 12 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 16 až 20 °C.

V pondělí se přidají přeháňky

Počasí by se příliš nemělo změnit ani po víkendu. V pondělí bude polojasno, během dne se obloha začne od západu zatahovat, večer se místy přidají přeháňky nebo déšť. V noci teploty klesnou na 9 až 5 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C. 

úterý bude oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami a deštěm. Postupně bude oblačno až polojasno, srážky budou jen ojedinělé. V noci naměříme 12 až 7 °C, přes den 20 až 25 °C.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy