Víkend připomene podzim, teploty nepřesáhnou 23 °C

Domácí Domácí
21. 8. 2014 10:55
Sobota i neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Při pohledu z okna se zdá, že léto už skutečně skončilo. A nic se na tom nezmění ani o víkendu. Sobota a neděle přinesou zataženou oblohu, občasné přeháňky a teploty, které nepřesáhnou 23 °C. Stejně podzimní počasí nás navíc čeká i příští týden.

Ve čtvrtek bude oblačno, ojediněle se mohou přidat přeháňky. Na východě bude zpočátku až zataženo, místy s deštěm. Odpoledne a večer ale pršet postupně přestane, ubude také oblačnosti. Teploty vystoupají na 17 až 21 °C.

Objeví se i mlhy

V pátek bude polojasno, ráno se mohou ojediněle přidat mlhy. Během dne bude přechodně až oblačno s přeháňkami, a to zejména na východě. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den naměříme 19 až 23 °C.

V sobotu bude polojasno, během dne se ale obloha zatáhne. V severozápadní polovině Čech se místy přidají přeháňky. Nejnižší teploty klesnou na 12 až 8 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C, na východě i 24 °C.

neděli bude oblačno až polojasno, místy se přidají přeháňky. K večeru se obloha vyjasní, ustanou i přeháňky. V noci naměříme 12 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 16 až 20 °C.

V pondělí se přidají přeháňky

Počasí by se příliš nemělo změnit ani po víkendu. V pondělí bude polojasno, během dne se obloha začne od západu zatahovat, večer se místy přidají přeháňky nebo déšť. V noci teploty klesnou na 9 až 5 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C. 

úterý bude oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami a deštěm. Postupně bude oblačno až polojasno, srážky budou jen ojedinělé. V noci naměříme 12 až 7 °C, přes den 20 až 25 °C.

 

Právě se děje

před 16 minutami

"Zlej Kája" se kvalifikoval na mistrovství světa

Český profesionální šipkař Karel Sedláček, přezdívaný "Zlej Kája", si v prosinci zahraje na mistrovství světa.

V posledním kvalifikačním turnaji vyřadil postupně tři soupeře a na elitním dostaveníčku si zahází podruhé v kariéře. Rowbyho-Johna Rodrigueze smetl výsledkem 6:0, Nizozemce Benita van de Pase 6:2 a Nizozemce Jana Dekkera 7:2. 

Mistrovství světa se koná od 15. prosince v londýnském Alexandra Palace. 

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy