Víkend přinese letní teploty, bude až 30 stupňů. Kvůli vlhku ale může být dusno

Domácí Domácí
11. 6. 2020 13:44
Po týdnu oblačného a chladného počasí přijdou do Česka o víkendu letní teploty. V sobotu na některých místech dosáhnou až ke 30 stupňům Celsia. Následující dny se ale také budou objevovat četné bouřky a přeháňky. Vysoké teploty i vlhkost také mohou navodit pocit dusna, upozornili meteorologové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy s deštěm. K večeru až polojasno. Nejvyšší denní teploty nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 stupňů. Tepleji bude především na jižní Moravě. Na severovýchodě Moravy se odpoledne a večer místy vyskytnou bouřky doprovázené přívalovým deštěm, který může rozvodnit zejména malé řeky. Vzhledem k jejich nasycení z předchozích dešťů nelze vyloučit dosažení prvního povodňového stupně, tedy bdělosti.

pátek se teplota začne zvyšovat a obloha vyjasňovat, jen na východě bude místy až zataženo a ojediněle déšť nebo přeháňky. Přes den bude skoro jasno až polojasno. Odpoledne se mohou na některých místech vyskytnout přeháňky či bouřky. Oteplí se na 23 až 27 stupňů. V kombinaci s vlhkostí mohou vysoké teploty navozovat pocit dusna.

Sobota bude polojasná, během dne oblačná, odpoledne na většině území přeháňky. Místy se objeví i bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami, zejména na severovýchodě území. Nejvyšší denní teploty mezi 25 až 30 stupni. Stejně jako v pátek bude kvůli teplu a vlhku dusno.

V neděli se nejvyšší teplota vrátí mezi 22 až 26 stupňů. Bude převážně oblačno s četnými přeháňkami a místy bouřkami, ojediněle i silnými s přívalovým deštěm. K večeru bude oblačnosti i srážek ubývat. V sobotu i v neděli může v bouřkách ojediněle spadnout kolem 35 milimetrů srážek.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty budou stejně jako v neděli mezi 22 až 26 stupni. Podobné počasí předpovídají meteorologové i pro zbytek týdne, kdy nejvyšší denní teploty budou dosahovat až 27 stupňů a bude převážně oblačno až polojasno, místy s přeháňkami a ojediněle i s bouřkami. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy