Víkend bude opět horký, zchladí ho ovšem přeháňky

Domácí Domácí
8. 8. 2014 12:07
Počasí by se mělo nepatrně zkazit v neděli, příští týden nás pak čeká oblačno až zataženo, teploty nepřesáhnou 27 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Nadcházející víkend nás, alespoň co se týče počasí, nečeká žádné překvapení. Teploty budou sice atakovat třicítku, přidají se ale přeháňky a místy také bouřky. V neděli by se pak počasí navíc mělo ještě více zkazit a bouřky mohou být místy velmi intenzivní. Nový pracovní týden nás pak přivítá zataženou oblohou a deštěm.

pátek bude polojasno, jen ojediněle se při zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Naměříme 25 až 29 °C.

sobotu bude polojasno, při zvětšené oblačnosti se místy mohou přidat přeháňky nebo bouřky, zejména v Čechách. V noci teploty klesnou na 16 až 12 °C, přes den naměříme 27 až 31 °C.

neděli by se mělo počasí o trochu zhoršit. Ráno nás sice přivítá polojasná obloha, postupně ale bude oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami, které mohou být místy intenzivní. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 17 až 13 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 °C.

Déšť, polojasno a zase déšť

Zatažená obloha vydrží i v pondělí, bude oblačno až zataženo, od západu se bude objevovat déšť nebo přeháňky, na východě pak i bouřky. Večer bude ovšem oblačnosti v Čechách postupně ubývat, ustávat budou také srážky. V noci naměříme 17 až 13 °C, před den pak 21 až 25 °C, na východě pak 27 °C.

úterý bude většinou oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den naměříme 20 až 24 °C. Nic by se na charakteru počasí nemělo změnit ani následující dny. Bude většinou oblačno, místy se přidá déšť nebo přeháňky, ojediněle také bouřky. V noci naměříme 14 až 9 °C, přes den 18 až 23 °C.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy