Víkend bude opět horký, zchladí ho ovšem přeháňky

Domácí Domácí
8. 8. 2014 12:07
Počasí by se mělo nepatrně zkazit v neděli, příští týden nás pak čeká oblačno až zataženo, teploty nepřesáhnou 27 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Nadcházející víkend nás, alespoň co se týče počasí, nečeká žádné překvapení. Teploty budou sice atakovat třicítku, přidají se ale přeháňky a místy také bouřky. V neděli by se pak počasí navíc mělo ještě více zkazit a bouřky mohou být místy velmi intenzivní. Nový pracovní týden nás pak přivítá zataženou oblohou a deštěm.

pátek bude polojasno, jen ojediněle se při zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Naměříme 25 až 29 °C.

sobotu bude polojasno, při zvětšené oblačnosti se místy mohou přidat přeháňky nebo bouřky, zejména v Čechách. V noci teploty klesnou na 16 až 12 °C, přes den naměříme 27 až 31 °C.

neděli by se mělo počasí o trochu zhoršit. Ráno nás sice přivítá polojasná obloha, postupně ale bude oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami, které mohou být místy intenzivní. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 17 až 13 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 °C.

Déšť, polojasno a zase déšť

Zatažená obloha vydrží i v pondělí, bude oblačno až zataženo, od západu se bude objevovat déšť nebo přeháňky, na východě pak i bouřky. Večer bude ovšem oblačnosti v Čechách postupně ubývat, ustávat budou také srážky. V noci naměříme 17 až 13 °C, před den pak 21 až 25 °C, na východě pak 27 °C.

úterý bude většinou oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den naměříme 20 až 24 °C. Nic by se na charakteru počasí nemělo změnit ani následující dny. Bude většinou oblačno, místy se přidá déšť nebo přeháňky, ojediněle také bouřky. V noci naměříme 14 až 9 °C, přes den 18 až 23 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy