Meteorologové varují před přívalovými dešti a kroupami, příští týden se ochladí až na 19 stupňů

Domácí Domácí
Aktualizováno 20. 7. 2017 14:52
V nadcházejících dnech si příliš slunečného počasí neužijeme. Teploty se o víkendu sice udrží na letních hodnotách, přijdou ale srážky a bouřky. V první polovině příštího týdne se navíc výrazně ochladí a teploty klesnou až na 19 stupňů Celsia.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu vystoupají teploty až na 29 stupňů Celsia, ale přijdou přeháňky a bouřky. V příštím týdnu se k přeháňkám navíc přidá i ochlazení, a to až na 19 stupňů. Na čtvrtek také platí výstraha meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami, která platí pro všechny kraje až do páteční šesté hodiny ranní. 

"Od brzkého čtvrtečního odpoledne se očekávají v Čechách a na Českomoravské vrchovině místy bouřky, které později odpoledne a večer dorazí i na Moravu a do Slezska," varují meteorologové s tím, že na západě území budou bouřky doznívat ještě v noci na pátek.

Nejmenší pravděpodobnost výskytu silných bouřek je v západních Čechách, největší v oblasti Českomoravské vrchoviny a na Moravě. Bouřky mohou doprovázet přívalové deště, nárazový vítr a ojediněle i kroupy. Meteorologové proto varují před zatopením sklepů nebo níže položených míst.

Ve čtvrtek bude během dne přibývat oblačnosti i srážek. Ojediněle se objeví i bouřky s přívalovými dešti, nárazovým větrem a kroupami. Na východě území budou srážky ojedinělé. Teploty přes den vystoupají na 29 až 33 stupňů Celsia.

Pátek přinese převážně zataženou oblohu a zpočátku dne bude na většině území pršet a ojediněle se objeví i bouřky, které mohou být zejména na Moravě a ve Slezsku silné. K večeru bude srážek i oblačnosti postupně ubývat. Rtuť teploměru vystoupá na 25 až 29 stupňů Celsia.

V sobotu se dočkáme oblačné až polojasné oblohy, od západu bude přechodně až zataženo. Na většině území budou přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Teploty se přes den udrží mezi 25 až 29 stupni Celsia.

V neděli vydrží polojasno až oblačno a místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 24 až 28 stupňů Celsia.

Pondělí přinese převážně oblačnou oblohu a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty vystoupají na 24 až 28 stupňů Celsia.

Ve zbytku příštího pracovního týdne bude převážně oblačno nebo polojasno. Místy se objeví přeháňky a ojediněle i bouřky. Teploty spadnou na 19 až 23 stupňů, v závěru týdne opět teploty vyšplhají až na 26 stupňů Celsia.

Natočte a pošlete nám video a fotografie z bouřky:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.
 

Právě se děje

Další zprávy