reklama
 
 

V sobotu přijde jarní počasí, naměříme až 19 stupňů. Pak se ochladí a napadne sníh

21. 3. 2019 10:28
V sobotu si v Česku užijeme jarní počasí, kdy bude jasná obloha a až 19 stupňů Celsia. Teplou frontu ale v neděli vystřídá proudění chladného vzduchu od severozápadu. Teploty v noci spadnou k bodu mrazu a sněžit může i ve středních polohách, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha, jen na severu a severovýchodě bude oblačno až skoro zataženo. Teploty přes den vyšplhají na 11 až 15 stupňů Celsia.

Pátek přinese opět jasnou až polojasnou oblohu, na severu a severovýchodě bude až oblačno. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 14 až 18 stupňů Celsia, v noci neklesnou pod bod mrazu.

V sobotu se dočkáme jasné až polojasné oblohy, ráno se ojediněle mohou objevit mlhy. Večer bude na severozápadě oblačnosti přibývat. Rtuť teploměru vystoupá na 15 až 19 stupňů Celsia.

V neděli se obloha zatáhne, pouze na jihovýchodě území bude zpočátku polojasno. Teploty klesnou na 9 až 13 stupňů Celsia.

Pondělí přinese opět oblačnou až zataženou oblohu, místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Srážky budou na horách, postupně v polohách nad 500 metrů smíšené nebo sněhové. Přes den naměříme mezi 8 až 12 stupni Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude převážně oblačná až zatažená obloha, jen místy bude polojasno. Místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, které mohou být v noci i od středních poloh sněhové. Teploty se udrží mezi 4 až 9 stupni Celsia. V noci rtuť teploměru klesne na 3 až minus 2 stupně Celsia.

autor: Domácí | 21. 3. 2019 10:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama