V sobotu přijde jarní počasí, naměříme až 19 stupňů. Pak se ochladí a napadne sníh

Domácí Domácí
21. 3. 2019 10:28
V sobotu si v Česku užijeme jarní počasí, kdy bude jasná obloha a až 19 stupňů Celsia. Teplou frontu ale v neděli vystřídá proudění chladného vzduchu od severozápadu. Teploty v noci spadnou k bodu mrazu a sněžit může i ve středních polohách, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha, jen na severu a severovýchodě bude oblačno až skoro zataženo. Teploty přes den vyšplhají na 11 až 15 stupňů Celsia.

Pátek přinese opět jasnou až polojasnou oblohu, na severu a severovýchodě bude až oblačno. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 14 až 18 stupňů Celsia, v noci neklesnou pod bod mrazu.

V sobotu se dočkáme jasné až polojasné oblohy, ráno se ojediněle mohou objevit mlhy. Večer bude na severozápadě oblačnosti přibývat. Rtuť teploměru vystoupá na 15 až 19 stupňů Celsia.

V neděli se obloha zatáhne, pouze na jihovýchodě území bude zpočátku polojasno. Teploty klesnou na 9 až 13 stupňů Celsia.

Pondělí přinese opět oblačnou až zataženou oblohu, místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Srážky budou na horách, postupně v polohách nad 500 metrů smíšené nebo sněhové. Přes den naměříme mezi 8 až 12 stupni Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude převážně oblačná až zatažená obloha, jen místy bude polojasno. Místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, které mohou být v noci i od středních poloh sněhové. Teploty se udrží mezi 4 až 9 stupni Celsia. V noci rtuť teploměru klesne na 3 až minus 2 stupně Celsia.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 11 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy