V sobotu bude pršet, na horách sněžit. V neděli se vyjasní a oteplí až na 20 stupňů

Domácí Domácí
14. 3. 2019 12:03
Víkend přinese aprílové počasí. V sobotu má pršet a dle meteorologů bude jen okolo 10 stupňů Celsia. V neděli by se však mělo výrazně oteplit, kdy rtuť teploměru ukáže až 20 stupňů. V noci na pondělí ale přes Česko přejde studená fronta a teploty opět klesnou, v noci i na minus 4 stupně Celsia. V závěru příštího pracovního týdne se začne opět oteplovat, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologické ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Ve čtvrtek vydrží zatažená obloha a odpoledne a na večer se dočkáme občasného deště. V polohách nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Na horách bude sněžení vydatnější. Teploty přes den se udrží mezi 7 až 11 stupni Celsia. Vítr v nárazech dosáhne až rychlosti 70 km/h, na horách hrozí tvorba sněhových jazyků. V pátek přes den silný vítr opět zeslábne.

V pátek bude zpočátku oblačná obloha, odpoledne se postupně zatáhne. Místy se objeví přeháňky, v polohách nad 600 metrů bude sněžit. Rtuť teploměru se udrží mezi 6 až 10 stupni Celsia.

Sobota přinese zataženou až oblačnou oblohu a na většině území lze očekávat občasný déšť nebo přeháňky. Na horách může sněžit. Později bude od jihozápadu ubývat oblačnosti a srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme skoro jasné až polojasné oblohy, zpočátku zejména na severu a severovýchodě bude zvětšená oblačnost a déšť. K večeru bude v Čechách od západu přibývat oblačnosti, později bude na západě pršet. Přes den teploty vyšplhají na jarních 16 až 20 stupňů Celsia.

V pondělí se opět ochladí. Bude proměnlivá oblačnost a na většině území se dočkáme přeháněk. V polohách nad 600 metrů budou srážky sněhové. Teploty spadnou přes den na 5 až 9 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude zpočátku většinou oblačno, místy se objeví přeháňky, které budou od středních poloh sněhové. Postupně bude srážek i oblačnosti ubývat až bude obloha polojasná až jasná. Teploty zpočátku týdne budou mezi 4 až 8 stupni, v noci klesnou až k minus 4 stupňům Celsia. Postupně teploty vystoupají na 9 až 14 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy