V pátek teploty klesnou ke 13 stupňům a bude pršet. Třicítky se vrátí příští týden

Domácí Domácí
13. 9. 2018 12:23
Příští týden teploty vystoupají na 25 až tropických 30 stupňů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Koncem týdne bude přes Česko přecházet od západu studená fronta a teploty přes den spadnou i na 13 stupňů Celsia. V příštím týdnu ale přijde oteplení a rtuť teploměru vyšplhá až na tropických třicet stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologické ústavu.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha a ojediněle, zejména v Čechách, má pršet a přijdou i bouřky. Teploty se udrží mezi 24 až 28 stupni.

Pátek přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území bude občasný déšť, přeháňky a ojediněle i bouřky. Postupně bude v Čechách oblačnosti od západu ubývat. Denní teploty klesnou na 13 až 22 stupňů.

V sobotu se dočkáme polojasné až oblačné oblohy a ojedinělých srážek. Na východě bude zpočátku zataženo s deštěm. Ráno se ojediněle mohou objevit mlhy. Denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni.

Neděle bude jasná až polojasná a ráno se ojediněle objeví mlhy. Teploty vystoupají na 21 až letních 25 stupňů.

V pondělí bude jasno až polojasno a při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky a po ránu mlhy. Teploty přes den vyšplhají na 24 až 28 stupňů.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou jasnou až polojasnou oblohu a při zvětšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky. Teploty se vystoupají na 25 až tropických 30 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy