V pátek bude až 33 stupňů, pak přijdou bouřky a víkend bude výrazně chladnější

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 7. 2020 12:49
V Česku bude v pátek vedro a zejména ve středních a jižních Čechách a na jihu Moravy budou teploty odpoledne místy překračovat 31 stupňů Celsia. Postupně bude od západu přibývat oblačnost a na většině území Čech a na Českomoravské vrchovině se vyskytnou bouřky, které budou ojediněle silné a doprovázené silným větrem a krupobitím. O víkendu se teploty budou pohybovat mezi 17 a 21 stupni.
Foto: Thinkstock

"Před studenou frontou, která bude v pátek postupovat přes naše území k východu a začne se vlnit, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

S tropickými teplotami podle nich mají počítat zejména lidé v Praze a Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Nejvyšší maxima kolem 33 stupňů meteorologové čekají na jihu Moravy.

V pátek odpoledne a večer se v Čechách s výjimkou severozápadu a na Českomoravské vrchovině očekávají bouřky. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině a může lámat větve. Zároveň hrozí kroupy, blesky a ojedinělé rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst od přívalového deště.

V noci bouřky přejdou podle meteorologů do trvalejších srážek, které mohou být v sobotu hlavně ve východní polovině Česka i vydatné.

V sobotu bude oblačno až zataženo. Většina území musí počítat s deštěm nebo přeháňkami, na Moravě a ve Slezsku hrozí i vydatnější srážky a zpočátku ojediněle bouřky. Od severozápadu bude ale srážek a ubývání oblačnosti postupně ubývat. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 17 a 21 stupni.

V neděli bude obloha převážně jasná až polojasná. Na severu a severovýchodě mohou ojediněle přijít přeháňky. Nejvyšší denní teploty se udrží v rozmezí 17 a 21 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy