V Česku padaly teplotní rekordy, v Karviné se teplota vyšplhala až na 25,8 °C

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2016 18:28
Na třech místech České republiky dnes meteorologové naměřili teplotu vzduchu překračující 25 °C. Vůbec nejtepleji bylo v Karviné, kde se rtuť teploměru vyšplhala na 25,8 °C. Na několika místech dnes dokonce zaznamenali nejteplejší 4. duben ve více než stoleté historii měření. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. Více než 25 °C naměřili meteorologové kromě Karviné ještě v Bohumíně a v Ropici na Frýdecko-Místecku. Nezvykle teplo ale bylo i na dalších místech České republiky. "Celkem byl na 46 stanicích s dobou pozorování více než třicet let zaznamenán historicky nejvyšší údaj maximální denní teploty," uvedl ČHMÚ. Rekordy padly také v Českých Budějovicích či Opavě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: trekkyandy / Foter / CC BY-SA


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy