reklama
 
 

Nová předpověď: Příští týden bude až 26 stupňů. Na konci měsíce zaprší

4. 6. 2016 16:06
V následujících třech týdnech se bude i nadále oteplovat. Průměrná teplota přes den by se měla dostat zhruba na 23 stupňů, v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia. Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru měsíce by ale mohlo pršet více.

Praha - Maximální denní teploty se příští týden budou pohybovat mezi 20 až 26 stupni.

V následujících třech týdnech pak bude průměrná denní teplota zvolna stoupat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na období od 6. června do 3. července.

Nejvíce srážek by podle meteorologů mělo spadnout na přelomu měsíců.

"První týden bude teplotně průměrný, v rámci celého období relativně nejchladnější," uvádí předpověď.

Maximální denní teploty se budou pohybovat většinou od 20 do 26 stupňů. "Další týdny období budou taky teplotně průměrné, ale průměrné hodnoty budou zvolna stoupat," uvedli meteorologové.

Průměrná teplota přes den by se tak měla dostat zhruba na 23 stupňů a v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia.

Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru ale až nadprůměrné. "Nejvíce atmosférických srážek by mělo spadnout pravděpodobně v posledním týdnu období s průměrným týdenním úhrnem kolem 23 milimetrů a nejméně v prvním týdnu období s úhrnem kolem 13 milimetrů," předpovídají meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 6. června do 3. července je 16,6 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 19,9 stupně.

Naopak nejnižší průměrnou teplotu zaznamenali meteorologové v roce 1985, a to 13,6 stupně Celsia.

autor: ČTK | 4. 6. 2016 16:06

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama