Nová předpověď: Příští týden bude až 26 stupňů. Na konci měsíce zaprší

ČTK ČTK
4. 6. 2016 16:06
V následujících třech týdnech se bude i nadále oteplovat. Průměrná teplota přes den by se měla dostat zhruba na 23 stupňů, v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia. Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru měsíce by ale mohlo pršet více.
(Illustrační foto)
(Illustrační foto) | Foto: Simona Holecová

Praha - Maximální denní teploty se příští týden budou pohybovat mezi 20 až 26 stupni.

V následujících třech týdnech pak bude průměrná denní teplota zvolna stoupat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na období od 6. června do 3. července.

Nejvíce srážek by podle meteorologů mělo spadnout na přelomu měsíců.

"První týden bude teplotně průměrný, v rámci celého období relativně nejchladnější," uvádí předpověď.

Maximální denní teploty se budou pohybovat většinou od 20 do 26 stupňů. "Další týdny období budou taky teplotně průměrné, ale průměrné hodnoty budou zvolna stoupat," uvedli meteorologové.

Průměrná teplota přes den by se tak měla dostat zhruba na 23 stupňů a v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia.

Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru ale až nadprůměrné. "Nejvíce atmosférických srážek by mělo spadnout pravděpodobně v posledním týdnu období s průměrným týdenním úhrnem kolem 23 milimetrů a nejméně v prvním týdnu období s úhrnem kolem 13 milimetrů," předpovídají meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 6. června do 3. července je 16,6 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 19,9 stupně.

Naopak nejnižší průměrnou teplotu zaznamenali meteorologové v roce 1985, a to 13,6 stupně Celsia.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Lidovci budou ve sněmovně žádat zřízení vyšetřovací komise k Bečvě

Na aktuální schůzi Poslanecké sněmovny chce opoziční KDU-ČSL zařadit bod o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě. Na tiskové konferenci to řekl lidovecký předseda Marian Jurečka. ODS, KDU-ČSL a TOP 09, které budou v podzimních volbách kandidovat v koalici Spolu, o tom hovořily už v lednu.

"Budeme chtít i nadále usilovat o to, aby i na půdě Sněmovny vznikla vyšetřovací komise expertů, poslanců, aby se tématu věnovala pozornost, aby se upravily třeba i legislativní záležitosti. Budeme chtít zařadit na projednání programu této sněmovní schůze bod zřízení vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě," řekl Jurečka. Opoziční strany už v lednu uvedly, že pokud by neuspěly s žádostí o zřízení komise, založí vlastní expertní tým.

Závažná ekologická havárie, kterou podle České inspekce životního prostředí způsobily kyanidy, postihla řeku v úseku pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku až po Přerov. Jedovaté látky do vody unikly 20. září, podle odborníků poškodily celý vodní biotop a podmínky pro všechny na vodu vázané organismy asi na 40 kilometrech toku. Do kafilerie odvezli rybáři přes 40 tun ryb. Kriminalisté případ nadále prověřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy