Nová předpověď: Příští týden bude až 26 stupňů. Na konci měsíce zaprší

ČTK ČTK
4. 6. 2016 16:06
V následujících třech týdnech se bude i nadále oteplovat. Průměrná teplota přes den by se měla dostat zhruba na 23 stupňů, v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia. Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru měsíce by ale mohlo pršet více.
(Illustrační foto)
(Illustrační foto) | Foto: Simona Holecová

Praha - Maximální denní teploty se příští týden budou pohybovat mezi 20 až 26 stupni.

V následujících třech týdnech pak bude průměrná denní teplota zvolna stoupat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na období od 6. června do 3. července.

Nejvíce srážek by podle meteorologů mělo spadnout na přelomu měsíců.

"První týden bude teplotně průměrný, v rámci celého období relativně nejchladnější," uvádí předpověď.

Maximální denní teploty se budou pohybovat většinou od 20 do 26 stupňů. "Další týdny období budou taky teplotně průměrné, ale průměrné hodnoty budou zvolna stoupat," uvedli meteorologové.

Průměrná teplota přes den by se tak měla dostat zhruba na 23 stupňů a v noci bude klesat přibližně na 12 stupňů Celsia.

Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny spíše průměrné, v závěru ale až nadprůměrné. "Nejvíce atmosférických srážek by mělo spadnout pravděpodobně v posledním týdnu období s průměrným týdenním úhrnem kolem 23 milimetrů a nejméně v prvním týdnu období s úhrnem kolem 13 milimetrů," předpovídají meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 6. června do 3. července je 16,6 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 19,9 stupně.

Naopak nejnižší průměrnou teplotu zaznamenali meteorologové v roce 1985, a to 13,6 stupně Celsia.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Rusko v reakci na představení amerického mírového plánu pro Blízký východ vyzvalo Palestince a Izraelce ke společným jednáním

Rusko v reakci na představení amerického mírového plánu pro Blízký východ, který počítá se vznikem nezávislého palestinského státu po boku Izraele, vyzvalo Palestince a Izraelce ke společným jednáním. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Oblast jižně od Kuby a severozápadně od Jamajky zasáhlo zemětřesení o síle 7,7 stupně. Úřady vydaly varování před tsunami

Oblast jižně od Kuby a severozápadně od Jamajky zasáhlo zemětřesení o síle 7,7 stupně, uvedl americký geologický ústav USGC. Úřady vydaly varování před tsunami. Informace o případných škodách nebo obětech zatím nejsou k dispozici.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo ve vzdálenosti 125 kilometrů severozápadně od jamajského města Lucea a otřesy vycházely z hloubky deseti kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy