Týden přinese další déšť, na Moravě naprší 40 milimetrů

Dagmar Honsová, Meteopress
16. 9. 2013 10:41
Po přechodu studené fronty se navíc ochladí na 11 až 15 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Česká republika - Deštivé počasí ani tento týden nekončí, srážky budou navíc vydatné.

Na Moravě tak dokonce naprší až 40 milimetrů. Od deště si poté odpočineme jen na jeden den, pak se zase vrátí. Deštníky pak budeme potřebovat až do konce pracovního týdne.

Srážky se objeví na přechodu zvlněné studené fronty, která bude počasí na našem území ovlivňovat do úterního poledne.

A vydatný bude déšť především na východě. Od půlnoci z pondělí na úterý až do pravého poledne tak na Moravě a ve Slezsku naprší až 40 milimetrů, v Čechách se pak srážkové úhrny zastaví do 20 milimetrů.

Během úterý se začne oblačnost od západů protrhávat a srážky se začnou vyskytovat jen ojediněle. Na východě pak bude déšť slábnout po poledni.

Během úterního večera ovšem postoupí od západu další frontální systém a pršet by pak mělo až do pátku.

Po přechodu studené fronty se navíc ochladí - v úterý v maximech naměříme 11 až 15 °C, naši pocitovou teplotu bude také až o -2 °C snižovat čerstvý vítr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

před 1 hodinou

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy