Živě: Další den přes +37° C, rekordy hlásí Plzeňsko

Přenos skončil
Tropické počasí v České republice sledujeme v online zpravodajství.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tropické počasí vydrží i tento týden. Ve středu bude jasno až polojasno a během dne až oblačno. Místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 32 a 36 °C. Vát má mírný severovýchodní až severní vítr o síle 2 až 5 m/s.

Tropické počasí v České republice jsme i ve středu sledovali v online zpravodajství.

Přenos skončil
20:20

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci také v Libereckém kraji. Platí tak už na celé Moravě a ve Slezsku a také na severu Čech, Středočeském kraji a v Praze.

19:14

Ve středních Čechách tropické počasí opět lámalo teplotní rekordy. Dosavadní maxima byla překročena na osmi z 11 stanic s alespoň třicetiletou měřicí tradicí. Například v Neumětelech na Berounsku rtuť teploměru vystoupala na 37,3 stupně Celsia, a byl tak o 1,1 stupně překonán 17 let starý rekord. V Brandýse nad Labem a Průhonicích u Prahy meteorologové naměřili shodně 36,5 stupně. V Průhonicích tak byl pokořen dosavadní rekord 34 stupňů z roku 1952.

19:11

V Deštné v Orlických horách se už druhým dnem vyskytují dešťové přeháňky a teplota se pohybuje mezi 22 až 25 stupni.

18:17

Meteorologové kvůli vysoké koncentraci troposférického ozonu v ovzduší vyhlásili smogovou situaci v kraji Vysočina a na Třinecku v Moravskoslezském kraji. Smogová situace tak platí už na celé Moravě a ve Slezsku a také v Ústeckém a Středočeském kraji a v Praze.

18:13

Teplotní rekordy byly překonány na šesti meteorologických stanicích na Vysočině. Nejvíc meteorologové naměřili v Dukovanech na Třebíčsku, a to 34,8 stupně Celsia. Původní rekord z roku 1998 má hodnotu rovných 34 stupňů.

18:11

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji bylo v Karviné, 36,3 stupně Celsia. Nové teplotní rekordy pro 12. srpen zaznamenala většina měřicích stanic. Nejstarší dosavadní maximum bylo překonáno v Oticích u Opavy a pocházelo z roku 1921.

Foto: Ludvík Hradilek
18:10

Ve Zlínském kraji byly překonány teplotní rekordy na devíti stanicích. Ve Valašském Meziříčí byl druhý den po sobě přepsán rekord z roku 1921, ve Vizovicích neodolala rekordní hodnota z roku 1952. Nejtepleji ale bylo ve Starém Městě, kde naměřili 37,5 stupně.

18:08

Na stanicích Olomouckého kraje padlo šest teplotních rekordů. V Javorníku na Jesenicku byl pokořen rekord starý 27 let, bylo tam naměřeno 35,7 stupně. Nejvyšší teplota byla zaznamenána v Dubicku na Šumpersku - 36,4 stupně. Rekord tam však pokořen nebyl. Část kraje současně s vysokými teplotami zasáhly také četné bouřky, vyskytovaly se především v oblasti Jeseníků.

18:05

Vlna veder na jižní Moravě přinesla osm nových teplotních rekordů. Ve Strážnici na Hodonínsku naměřili meteorologové 37,7 stupně Celsia, dosavadní maximum činilo 35,2 stupně. Jen o tři desetiny stupně nižší teplotu zaznamenala měřicí stanice v Brodě nad Dyjí na Znojemsku.

Muž se se svým psem koupe na jezu nedaleko Dobřichovic u Prahy.
Muž se se svým psem koupe na jezu nedaleko Dobřichovic u Prahy. | Foto: Reuters
18:03

Na severu Čech byly překonány dva teplotní rekordy pro tento den, oba v Libereckém kraji. V Českém Dubu bylo 32,9 stupně Celsia. Vůbec nejtepleji na severu Čech bylo ve Strojeticích na Lounsku, a to 35,1 stupně, ale rekord to nebyl.

17:24

V Plzeňském a Karlovarském kraji dnes opět tropické počasí překonalo dosavadní teplotní rekordy, nejčastěji z roku 1998. Nové nejvyšší denní teploty pro 12. srpen po dnešku přepíše asi třetina ze západočeských měřících stanic. Nejvyšší teplotu odpoledne zaznamenaly přístroje v Plzni - Bolevci a ve Staňkově na Domažlicku - shodně 37,1 stupně.

17:23 ilustrační foto.

V posledních dnech přidělávají hasičům práci požáry zemědělské techniky. Jenom v úterý vyjížděli ke 200 ohňům, což je čtyřnásobek obvyklého počtu. Podle Agrární komory za nimi většinou stojí lidské chyby jako zahození nedopalku při práci nebo nedostatečná kontrola promazání třecích ploch na zemědělské technice. Podle předsedy Zemědělského svazu ČR Martina Pýchy by však povinné vození cisteren na pole práci jenom zkomplikovalo, doporučil by spíše použití pluhu na rozorání strniště a zabránění rozvoje požáru.

Dobrovolní hasiči se zaměřili na hašení strniště a profesionální kolegové zlikvidovali požár lisu.
Dobrovolní hasiči se zaměřili na hašení strniště a profesionální kolegové zlikvidovali požár lisu. | Foto: HZS Královehradeckého kraje
17:13

Na boj se suchem půjde v příštích pěti letech osm miliard korun, hlásají titulky. Osm miliard? Boj? Sucho? Absurdní.

Jde o mentální problém všech, až v druhé nebo třetí řadě o vládní strategii boje s něčím. Pocit absurdity vězí v tom, že tohle všechno se jakoby ví; znalí lidé o tom v médiích mluví od rána do večera už nějaký pátek. Ale přesto vesele huntujeme krajinu - a radujeme se, jak se nám daří.

Více čtěte v komentáři Jana Lipolda zde.

16:08

Kvůli extrémnímu suchu vysychají v Libereckém kraji některá prameniště. Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK) musely začít do některých vodojemů dovážet vodu cisternami. Koncoví zákazníci to ale nepoznají, protože vodu z kohoutku stále mají, řekla mluvčí SČVK Iveta Kardianová. Nedostatek vody už pocítili i odběratelé v některých obcích. Třeba ve Světlé pod Ještědem na Liberecku už zdroje vody nestačí a obec ji musí nakupovat právě od severočeských vodovodů.

Foto: Povodí Moravy
15:48

Chovatelé v ústecké zoo zvýšili přísun vody zvířatům do výběhů. Slony například chovatelé po pravidelném cvičení také zavádějí do bazénu a polévají je vodou. U jiných zvířat jsou ve výbězích mlžítka rozprašující vodní kapky, pod kterými se mohou osvěžit - například pandy červené či papoušci. Voda se podle potřeby zvířatům doplňuje či vyměňuje. Obecně jsou však zvířata méně aktivní, šelmy dokonce nezkonzumují svoji obvyklou dávku masa.

Foto: Zoologická zahrada Ústí nad Labem
15:28

Blesk při lokální bouřce ve středu zapálil poloroubenou chalupu v Rokytnici nad Jizerou - Rokytno. Škoda je za 750 tisíc korun, zachránit se podařilo majetek za 700 tisíc korun.

15:15

Podívejte se, jak vypadají hladiny řek v povodí Moravy za sucha a při běžném stavu vody.

15:03

Podle Vostradovského se na vysychání neprojevuje jen minimum srážek z posledních týdnů a měsíců. Dodal, že vliv prý na to má i fakt, že lesy nad Prameny Vltavy jsou uschlé. Způsobil to především orkán Kyril z roku 2007 a následný exodus kůrovce, kdy se v polomech zasažených lesech po rozhodnutí tehdejšího vedení ministerstva životního prostředí nekácelo. Podle Vostradovského to potvrzují i vědecké výzkumy. "Teplota v takzvaných zelených lesech u Pramenů Vltavy se v těchto dnech pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Teplota v uschlých lesech však v těchto dnech ve stejných místech dosahuje až 65 stupňů," řekl starosta Kvildy.

Prameny Vltavy
Prameny Vltavy | Foto: Správa národního parku Šumava
14:49

Kvůli dlouhodobému nedostatku srážek vyschnul přítok k Pramenům Vltavy, který se nachází poblíž šumavské Kvildy. V místě, k němuž každoročně zamíří tisíce turistů, zůstala studánka, ale hrozí, že i z ní se postupně ztratí voda. Starosta Kvildy Václav Vostradovský se obává toho, že by tak z mapy mohlo definitivně zmizet jedno ze symbolických míst celé Šumavy.

14:15

Manažer vinohradnictví ve společnosti Bohemia Sekt Josef Svoboda věří, že ještě není nic ztraceno, jestliže brzy zaprší. "Pokud ale současná situace potrvá více než deset dní, můžeme očekávat praskání a následné hnití bobulí," řekl. Firmě pomáhají závlahy, které vybudovala v části vinic. V ostatních částech ničí plevel, aby veškerá vlhkost zůstala vinné révě.

14:13

Vedro a nedostatek vláhy začínají dělat starosti vinařům. Na vinicích budou letos patrně nižší výnosy, někteří vinaři jich v nejpostiženějších místech čekají až o polovinu méně ve srovnání s obvyklou úrodou. Réva podle nich v extrémním horku jen přežívá.

Vinná réva. Ilustrační foto
Vinná réva. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
13:57

Nizozemští specialisté podle automotoklubu zjistili, že nejnebezpečnější je únava pro profesionální řidiče, kteří jezdí na dlouhých trasách, pro ty, kdo v běžném životě pracují na směny, pro lidi trpící poruchami spánku a pro mladé řidiče do 25 let.

13:55

Současná vedra jsou podle některých odborníků v tyto dny zprostředkovaně viníkem až 20 procent nehod. Únava na řidiče doléhá hlavně mezi 02:00 až 04:00 a odpoledne, uvedl dnes Ústřední automotoklub (ÚAMK). Přidal několik doporučení, která by motoristům měla pomoci horka lépe zvládnout. Před jízdou by se měli dostatečně napít minerálky, slabého čaje nebo iontového nápoje, vychlazené tekutiny by si měli vzít také s sebou do vozu.

Kamion narazil do felicie, jeden člověk zemřel
Kamion narazil do felicie, jeden člověk zemřel | Foto: HZS Plzeňského kraje
13:15

Extrémní teploty nezatěžují jen lidský organismus a přírodu, s problémy se potýká i technika. V úterý musel být dočasně zastaven provoz na plynovodu Jamal mezi Ruskem a Německem, neboť kvůli vedru se porouchala kompresorová stanice na východě Německa. Vedra také deformují železniční tratě a silniční vozovky. Například u Lipska v Sasku je kvůli zvlněné vozovce snížena na dálnici A9 rychlost na 40 kilometrů v hodině.

Na plynovodech z Východu je závislá celá EU.
Na plynovodech z Východu je závislá celá EU. | Foto: http://www.europarl.eu.int
13:14

Slovenský hydrometeorologický úřad (SHMÚ) kvůli vedrům od středy až do pátku vyhlásil na celém území třetí stupeň výstrahy, tedy ten nejvyšší. Podle listu Sme byla celoplošná výstraha před vedrem nejvyššího stupně vyhlášená poprvé v historii SHMÚ. Ve středu se na Slovensku očekává teplota až 38 stupňů Celsia, o jeden stupeň nižší jsou předpovídány teploty až do konce týdne. Ochlazení přijde až v nadcházejícím týdnu, i tak ale bude zbytek srpna nadprůměrně teplý.

13:13

Sucho trápí i řeky a potoky, značný úbytek vody je očividný například na Labi. Výrazně nižší oproti ostatním letům je také hladina Bodamského jezera. Vodočty ve Friedrichshafenu a Kostnici ukazují 3,4 metru, průměrně je ale hladina v polovině srpna o šedesát centimetrů výše.

Historické centrum města Lindau leží na ostrůvku v Bodamském jezeře. Právě tady probíhají debaty účastníků setkání.
Historické centrum města Lindau leží na ostrůvku v Bodamském jezeře. Právě tady probíhají debaty účastníků setkání. | Foto: Kuratorium für die Tagungen der Nobelpreisträger in Lindau
13:10

Značné škody si sucho vyžádalo i na stromech, především ty nově vysazené se s nedostatkem vláhy neumí vyrovnat. Problémy má například Hesensko, ale i Berlín. Půda je podle odborníků vyprahlá nejvíce za posledních padesát let.

Sucho a horko.
Sucho a horko. | Foto: Reuters
13:05

Bídnou úrodu kukuřice očekávají i Němci. Například v jižní spolkové zemi Bádensko-Württembersko pojišťovny odhadují o čtyřicet až padesát procent menší úrodu. Na některých místech prý farmáři kvůli suchu přišli na polích o vše. Obdobně chmurné vyhlídky hlásí i Hesensko.

13:03

Vedro, které podle agentury DPA připomíná Saharu, ve střední Evropě zdaleka nekončí, ve čtvrtek a v pátek se totiž očekávají nejvyšší teploty, teprve poté by se mělo mírně ochladit. Slovensko na nadcházející tři dny vyhlásilo nejvyšší výstrahu před vedry.

13:02

Nekončící sucho doprovázené tropickými teplotami ničí v Evropě úrodu, likviduje mladé porosty stromů a ohrožuje život v okolí řek. Maďarští zemědělci dnes ohlásili, že jen na úrodě kukuřice čekají škody v přepočtu za 3,5 miliardy korun, nakonec ale může být až dvojnásobná. Až o polovinu menší úrodu kukuřice očekávají také někteří němečtí farmáři.

Foto: Thinkstock
12:52

Karvinský magistrát ve středu kvůli dlouhotrvajícímu suchu zakázal odběr vody ze všech povrchových zdrojů ve městě a okolí. Zákaz se týká řek, potoků a nádrží. Výjimku mají pouze technické provozy, kde je voda nutná pro výrobní účely. Zákaz platí pro Karvinou a několik dalších obcí Karvinska až do odvolání.

12:51

Nejteplejším dnem by měl být pátek, kdy se očekávají teploty mezi 34 až 38 stupni, ojediněle i vyšší. Ve středu se lidé někde dočkají bouřek, meteorologové před nimi varují pro většinu území Česka s výjimkou severních Čech. V bouřkách by mohlo spadnout až 30 milimetrů srážek, výjimečně by se mohly vyskytnout i kroupy.

"Noční bouřka." Autorem je čtenář Jan Dvořák.
"Noční bouřka." Autorem je čtenář Jan Dvořák. | Foto: Jan Dvořák
12:49

Tropická vedra s maximálními denními teplotami přes 35 stupňů Celsia budou trvat v Čechách minimálně do pátku, na Moravě do soboty. V aktualizované výstraze na velmi vysoké teploty upozorňuje Český hydrometeorologický ústav. Do dnešní 22:00 hodiny by se mohly vyskytnout silné bouřky, ojediněle i s kroupami. Nejpravděpodobnější to je v horských oblastech východních Čech a severní Moravy.

12:10

Na Ústecku nesmí lidé od středy kvůli extrémnímu suchu vstupovat do lesů. Rozhodnutí vydal odbor životního prostředí ústeckého magistrátu. Zákaz bude platit do konce září. Magistrát vyhlásil zákaz vstupu na základě požadavku správců lesů. "Důvodem žádostí jsou vysoké teploty a akutní nebezpečí požáru v lesích," píše v rozhodnutí vedoucí odboru životního prostředí ústeckého magistrátu Simona Heymerová. Zákaz se netýká jen Ústí nad Labem, ale i lesů v katastru obcí, pro které je magistrát takzvanou obcí s rozšířenou působností. V praxi to znamená celé Ústecko.

V sobotu 21. dubna odpoledne likvidovaly čtyři jednotky hasičů požár lesního porostu po těžbě a pálení klestí u obce Kunčina Ves. Jednalo se o požár lesní hrabanky na ploše 70 x 70 metrů. Na likvidaci bylo nasazeno sedm vodních proudů. Požár se hasičům podařilo uhasit za dvě hodiny.
V sobotu 21. dubna odpoledne likvidovaly čtyři jednotky hasičů požár lesního porostu po těžbě a pálení klestí u obce Kunčina Ves. Jednalo se o požár lesní hrabanky na ploše 70 x 70 metrů. Na likvidaci bylo nasazeno sedm vodních proudů. Požár se hasičům podařilo uhasit za dvě hodiny. | Foto: HZS Královehradeckého kraje
12:07

Kvůli suchu mají problémy i dospělí ptáci a savci. Těm mohou lidé pomoci miskou s vodou umístěnou na zahradě, balkonu nebo i v parku. "Miska samozřejmě nesmí být pastí, ve které se mohou volně žijící živočichové utopit, a voda by se měla pravidelně měnit. Zvířata to velmi ocení a pravděpodobně budou tuto nabídku hojně využívat," doplnili ochránci přírody.

12:06

Roste také počet zvířat, která se kvůli vedru dostávají do záchranných stanic. Bez pomoci lidí se neobejdou například mláďata ptáků, která vlivem současného počasí předčasně opouštějí hnízda. Takové případy řeší jen Pražská zvířecí záchranka v průměru třikrát denně.

12:10

Kvůli vedru, které v těchto týdnech sužuje Českou republiku, se ve stojatých a pomalu tekoucích vodách uvolňuje z bahna prudký jed botulotoxin. Ten ohrožuje vodní ptáky, kteří mohou bez pomoci uhynout. Produkce botulotoxinu, což je prudký neurotoxický jed produkovaný bakterií Clostridium botulinum, se výrazně zvyšuje při teplotách nad 30 stupňů Celsia. "Jed se uvolňuje do vody a přes potravu se dostává do těl vodních ptáků. Ti se stávají apatickými, selhává jim nervový systém a v poslední fázi, pokud nepřijde velmi rychlá pomoc, zvíře umírá," uvedli ochránci přírody.

V objektu, který za běžného provozu slouží jako Vzdělávací centrum, fungovaly během červnových povodní ptačí a plazí líhně, ve kterých se líhlo jedno mládě za druhým. Celkově se z vajíček evakuovaných před povodní vylíhla sedmdesátka mláďat 25 druhů ptáků a přes stovku mláďat 10 druhů plazů. Na snímku jeden z povodňových přírůstků, mládě dvojzoborožce. Mezi ptáky, které se i za mimořádně ztížených podmínek podařilo odchovat, jsou například kriticky ohrožení sojkovci modrotemenní, dále majny Rothschildovy nebo supi mrchožraví. Z plazů je třeba jmenovat mimořádně choulostivé agamky písečné a želvy texaské, které pražská zoo odchovala jako první v Evropě. Pozoruhodný je příběh dvojčat zcela výjimečně odchovávaného dvojzoborožce nosorožčího. Ta se vylíhla již na počátku května a rodiče je krmili v dutině, kterou - jak je pro tento druh typické - zazdili. Z ní je chovatelé před blížící se povodní museli vysekat a přemístit do bezpečné části zoo v náhradním špalku umístěném na zemi. Jakmile je však spojili s rodiči, vše se okamžitě vrátilo do přirozeného stavu. Matka i otec se o ně opět svědomitě starají.
V objektu, který za běžného provozu slouží jako Vzdělávací centrum, fungovaly během červnových povodní ptačí a plazí líhně, ve kterých se líhlo jedno mládě za druhým. Celkově se z vajíček evakuovaných před povodní vylíhla sedmdesátka mláďat 25 druhů ptáků a přes stovku mláďat 10 druhů plazů. Na snímku jeden z povodňových přírůstků, mládě dvojzoborožce. Mezi ptáky, které se i za mimořádně ztížených podmínek podařilo odchovat, jsou například kriticky ohrožení sojkovci modrotemenní, dále majny Rothschildovy nebo supi mrchožraví. Z plazů je třeba jmenovat mimořádně choulostivé agamky písečné a želvy texaské, které pražská zoo odchovala jako první v Evropě. Pozoruhodný je příběh dvojčat zcela výjimečně odchovávaného dvojzoborožce nosorožčího. Ta se vylíhla již na počátku května a rodiče je krmili v dutině, kterou - jak je pro tento druh typické - zazdili. Z ní je chovatelé před blížící se povodní museli vysekat a přemístit do bezpečné části zoo v náhradním špalku umístěném na zemi. Jakmile je však spojili s rodiči, vše se okamžitě vrátilo do přirozeného stavu. Matka i otec se o ně opět svědomitě starají. | Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
11:56

Podle neověřených údajů Povodí Vltavy mají sledované přítoky Střely na Karlovarsku hladiny vody jen několik centimetrů a průtok se u některých už ani neuvádí.

Foto: Ludvík Hradilek
11:56

Kvůli suchu je zakázáno z povrchových vod brát vodu na mytí automobilů, zalévání zahrad, hřišť a trávníků, napouštění nádrží a bazénů. Zákaz platí na území obcí a měst Toužim, Útvina, Krásné Údolí, Bochov, Štědrá, Žlutice, Verušičky, Čichalov, Chyše a Pšov.

11:55

Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vyhlásil ve středu zákaz odběru povrchových vod z vodních toků na území, které spadá pod povodí Vltavy. Jde o oblast jihovýchodního Karlovarska a toky, které míří do řeky Střely.

11:21 ilustrační foto.

Hasiči v úterý večer hasili požár lesní hrabanky v oblasti Křížového vrchu u Adršpachu na Náchodsku. Kvůli obtížně přístupnému terénu se skalními útvary a vysokým převýšením na místě pomáhal vrtulník. Při likvidaci požáru nebyl nikdo zraněn.

10:50

České řeky jsou bez vody.

10:34 ilustrační foto.

Obyvatelům Českých Budějovic a dalších obcí už nehrozí nebezpečí ze škodlivých látek, které mohl uvolnit do ovzduší požár nelegální skládky u krajského města. Podle hasičů proto lidé mohou otevírat okna a nemusí se obávat vycházet ven. Nelegální skládka začala hořet u obce Hůry v úterý večer. Hasičům se již podařilo požár na ploše 20 krát 30 metrů uhasit, ale na místě stále zasahují. Na nelegální skládce plameny zasáhly slisované balíky s oblečením, koberci a pneumatikami.

Foto: Roman Půta HZS Praha
10:32

Málo vody ve Vranovské přehradě.

10:18 ilustrační foto.

V úterý hasiči vyjížděli opět téměř ke 200 požárům, což je zhruba čtyřnásobek obvyklého počtu. Extrémní léto znamená pro hasiče také zvýšené finanční náklady. Mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová ale ve středu řekla, že určitě nehrozí, že by museli kvůli nedostatků peněz omezovat zásahy.

Požár v Děčíně
Požár v Děčíně | Foto: Aktuálně.cz
10:12

V Kalifornii nasypali do zásobárny vody černé plastové kuličky, které blokují sluneční záření a tím pomáhají udržovat kvalitu vody. Černé kuličky brání nebezpečné reakci chloru a bromidu a snižují odpařování zásob pitné vody.

9:59

Horští záchranáři v této souvislosti důrazně varují turisty před odpoledními túrami po vrcholech a hřebenových partiích, vyrazit by podle nich měli spíše ráno. "V těchto dnech se obvykle v té době v Jeseníkách objevují bouřky a hrozí nebezpečí zasažení bleskem," uvedl šéf jesenické horské služby Michal Klimeš. V případě, že turisty taková bouřka v horách zastihne, měli by sejít do údolí. Lidé by se neměli před bouřkou také schovávat mezi skalními útvary a pod stromy.

9:42

Starší manželský pár zasáhl ve středu na hřebenech jesenických hor při bouřce sekundární výboj blesku. Oba upadli do bezvědomí. Žena se probrala a šla hledat pomoc, muže mezitím našli turisté. Manželé podle horské služby nebyli zasaženi přímo bleskem, takže neutrpěli vážná zranění. Přesto skončili v nemocnici. Podle šéfa jesenické horské služby Michala Klimeše zemřel v těchto místech před několika lety po zásahu bleskem člověk.

Foto: Thinkstock
9:37 ilustrační foto.

Hasičům už se téměř podařilo uhastit požár nelegální skládky u Českých Budějovic. Skládka začala hořet v úterý kolem 20:00. Nyní se hasiči chystají, že začnou ve spolupráci s policií vyšetřovat příčiny vzniku požáru. Na nelegální skládce poblíž obce Hůry plameny zasáhly slisované balíky s oblečením, koberci a pneumatikami.

Dobrý den z pražské redakce. Vítejte u online reportáže, v níž budeme sledovat události související s vedrem a suchem, které v posledních dnech sužují celou zemi.

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 12. 8. 2015 20:20
 

Právě se děje

Další zprávy