Tropy živě: Česko zažívá nejteplejší a nejsušší prázdniny

Živě
Tropické počasí v České republice jsme sledovali v online zpravodajství.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Na převážné většině měřicích stanic v pátek opět padly teplotní rekordy. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. Na třech místech Česka naměřili meteorologové přes 38 stupňů, největší horko bylo v Husinci-Řeži u Prahy, kde se teplota vyšplhala na 39 stupňů. Od soboty se má v Česku začít mírně ochlazovat.

"Ze 140 meteorologických stanic, měřících v síti ČHMÚ alespoň 30 let, byl pro páteční den překonán teplotní rekord na 120 z nich," uvedl meteorolog Pavel Šimandl. Rekordy ale padly nebo byly vyrovnány také na sedmi z deseti stanic s alespoň stoletou historií měření. Jde o Přerov, České Budějovice-Rožnov, Tábor-Náchod, Teplice, Milešovku, Havlíčkův Brod a Semčice.

Podle dřívějšího vyjádření meteorologů by letošní prázdniny mohly být nejteplejší a nejsušší v historii měření.

 V sobotu budou na západě Čech nejvyšší denní teploty podle ČHMÚ kolem 26 stupňů a ve zbytku Čech 28 až 32 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku ale bude stále 33 až 37 stupňů.

Až v neděli zřejmě i na východě republiky klesnou teploty pod třicítku a na začátku příštího týdne budou podle předpovědi dosahovat nejvýše k 26 stupňům.

Tropické počasí v České republice jsme sledovali v online zpravodajství.

Živě
Aktualizovat reportáž
23:30

Prudká bouřka dnes odpoledne poznamenala začátek hudebního festivalu na letišti v Hranicích na Přerovsku. "Festivalovým areálem se prohnalo lokální tornádo. Stage, které stály, momentálně nestojí. Létaly tady židle a plachty vzduchem. K tomu kroupy a déšť. Naštěstí se nikomu nic nestalo," uvedli odpoledne na Facebooku pořadatelé festivalu. V podvečer se podařilo pódia opravit a hudební produkce mohla pokračovat.

23:00

Účinky horkého počasí přineslo starosti leckterým polským letoviskům na pobřeží Baltského moře. Koberce řas podle agentury DPA zanesly pláže například u Sopot nebo Wladyslawowa, ale zákaz koupání byl vyhlášen i na řadě dalších míst v Gdaňském zálivu, včetně poloostrova Hel. Sanitární služba upozornila, že teplota vody nad 22 stupňů vytvářejí mimořádně příznivé podmínky pro množení bakterií.

Fairhaven, Massachusetts. Odvážení naplavených řas zpátky do moře.
Fairhaven, Massachusetts. Odvážení naplavených řas zpátky do moře. | Foto: Reuters
22:35

V Olomoucké kraji v pátek meteorologové opět zaznamenali nové teplotní rekordy. Tabulky maximálních teplot pro dnešní den byly přepsány na pěti stanicích. Nejtepleji bylo v Olomouci, kde meteorologové naměřili 34,8 stupně Celsia, teplotní rekord tam ale nepadl. Rekordní teplota dnes byla zaznamenán v Šumperku, kde se odpoledne rtuť teploměru vyšplhala na 34,3 stupně Celsia. Dosavadní rekord z roku 1952 byl rovných 34 stupňů Celsia. V Javorníku na Jesenicku bylo odpoledne 33,7 stupně Celsia, přičemž dosavadní rekord z roku 1985 činil 32 stupňů Celsia.  V Přerově byl dnes vyrovnán teplotní rekord 34,1 stupně Celsia z roku 1952.

22:15

Teplotní rekordy překonaly téměř všechny jihočeské meteorologické stanice. Nejvyšší hodnotu naměřili ve Vráži na Písecku, kde teploměr ukázal 36,8 stupně Celsia. Znamená to nejvyšší hodnotu pro 14. srpen, ta dosavadní byla z roku 1952, kdy naměřili 35,1 stupně Celsia, řekla Svatava Křivancová z českobudějovického meteorologického ústavu.  Další vysoké hodnoty evidovali dnes v Táboře, kde bylo 36,4 stupně Celsia a v Jindřichově Hradci naměřili o dvě desetiny stupně méně. "Teplotní maxima pro dnešní den překonaly nejčastěji hodnoty z let 1952 a 2003," uvedla Křivancová. Rekord padl třeba i v Českých Budějovicích, kde bylo 35,8 stupně Celsia.

 

Foto: Thinkstock
22:00

Pro celé Česko platí výstraha před vysokými teplotami, pro Moravu a Slezsko zůstane v platnosti až do sobotního večera. V sobotu budou na západě Čech nejvyšší denní teploty podle ČHMÚ kolem 26 stupňů a ve zbytku Čech 28 až 32 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku ale bude stále 33 až 37 stupňů. Až v neděli zřejmě i na východě republiky klesnou teploty pod třicítku a na začátku příštího týdne budou podle předpovědi dosahovat nejvýše k 26 stupňům.

21:50

Rozsáhlý požár lesa u Lipníku nad Bečvou se večer podařilo dostat pod kontrolu. Požár se už nešíří. Na místě hasiči zůstanou do sobotního rána, a poté bude rozhodnuto o dalším postupu, sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. "Požár, který zasáhl les o rozloze čtyř hektarů, se podařilo lokalizovat zhruba ve 21:00. Hasiči tam zůstanou do rána," uvedl Hošák, podle kterého hasičské jednotky budou likvidovat zbývající ložiska ohně. "Požár s největší pravděpodobností vznikl po úderu blesku," podotkl Hošák.

21:30

Vlna veder v pátek na jižní Moravě přinesla deset nových teplotních rekordů. Ve Strážnici na Hodonínsku a Brodu nad Dyjí naměřili meteorologové 37,0 stupně.  Páteční den překonal rekordní teploty z roku 2003, sdělila Andrea Petričáková z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplotní rekordy padly také Dyjákovicích, Lednici, Kuchařovicích na Znojemsku, Pohořelicích, Brně-Žabovřeskách, Brně-Tuřanech, Troubsku a Ivanovicích na Hané. Vysoké teploty budou na jižní Moravě i v sobotu. Meteorologové očekávají odpolední teploty 34 až 37 stupňů. Mírně ochladit se má až v neděli.

Foto: Ludvík Hradilek
21:10

Teplotní rekordy dnes padly na všech stanicích v Ústeckém i Libereckém kraji. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, kde meteorologové naměřili 37,7 stupně, uvedl David Král z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. V obou krajích přetrvává kvůli přízemnímu ozonu smogová situace. V Doksanech, které patří k nejteplejším místům v kraji, bylo pokořeno dosavadní maximum o dva stupně Celsia. Přes 35 stupňů bylo například i v Kopistech na Mostecku nebo v Teplicích. Nejvyšší teplotu v Libereckém kraji zaznamenali meteorologové v České Lípě, kde bylo odpoledne 36,7 stupně. Dosavadní rekord byl 33,2 stupně.

Foto: Ludvík Hradilek
20:30

Nejtepleji bylo ve Středočeském kraji. Nejvyšší teploty zaznamenali meteorologové v Řeži, v Dobřichovicích a ve Staré Boleslavi. Bylo tam přes 38 stupňů. Na dalších sedmi místech naměřili přes 37 stupňů, mimo jiné v Praze na Karlově nebo v Libuši. "Není vyloučeno, že na některých stanicích může ještě teplota o několik desetin stupně stoupnout," uvedl meteorolog Pavel Šimandl.

19:30

U Lipníku nad Bečvou pokračuje hašení lesa. Na místě zasahuje už 15 jednotek hasičů.  "Na místo již bylo povoláno 15 jednotek hasičů, další jsou přichystány na prostřídání. Z helikoptéry se co čtyři minuty shazuje tisíc litrů vody, pomáhá nám to především v nepřístupném terénu. Hadicová vedení jsou v rozsahu stovky metrů. Nejhorší je však již za námi," uvedl kolem 19:00 mluvčí hasičů. Požár byl podle něj rozsáhlý, hustý kouř byl vidět z dálky. Podle odhadů Hošáka budou hasiči na místě zasahovat ještě tři až čtyři hodiny. Vzhledem k tomu, že jde o vojenský prostor, přijel na místo i vyšetřovatel vojenských hasičů.

Požár lesa na Rokycansku
Požár lesa na Rokycansku | Foto: Josef Sova
19:15

V sobotu bude ve Zlínském kraji zpočátku jasno až polojasno s teplotami 34 až 37 stupňů. Odpoledne a večer se vyskytnou místy přeháňky a bouřky. V neděli bude většinou oblačno, na většině území budou přeháňky a bouřky, lokálně i intenzivnější. Teploty se budou pohybovat mezi 29 až 33 stupni.

19:20

Ve Zlínském kraji byly dnes překonány teplotní rekordy na sedmi stanicích. Nejtepleji bylo ve Starém Městě, kde naměřili rovných 35 stupňů. Měnil se tak o osm desetin stupně nižší rekord z roku 2003. ČTK to řekla Andrea Petričáková z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Ve Vsetíně byl dnes překonán rekord 34,5 stupně z roku 1943. Nové maximum na stanici činí 34,8 stupně. Na dalších pěti stanicích byla také překonána maxima z roku 2003. V Holešově i v Kroměříži z 33 na 34,5 stupně, ve Strání z 33,1 na 34,1 stupně, ve Valašském Meziříčí z 32,2 na 33 a v Horní Bečvě z 30,8 na 31,7 stupně Celsia.

Foto: hrz
19:00

Vysoké teploty by na Vysočině měly být ještě v sobotu. Podle předpovědi má být skoro jasno až polojasno, během dne postupně většinou oblačno. Zpočátku ojediněle, později odpoledne a večer se místy objeví přeháňky a bouřky, lokálně i intenzivní. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou 30 až 34 stupňů.  V neděli bude na Vysočině většinou oblačno, na většině území budou přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 25 až 29 stupňů. V pondělí by podle meteorologů měly teploty během dne vystoupit jen na 25 stupňů Celsia.

18:50

Nejstarší rekord byl překonán v Havlíčkově Brodě. Dnes teplota na tamní stanici dosáhla 34,9 stupně Celsia. Do dneška tam platil rekord z roku 1952, kdy tam byla naměřena teplota 34,0 stupně. Rekordní teploty dnes hlásí také stanice v Kostelní Myslové a Hubenově na Jihlavsku, Sedleci na Třebíčsku, ve Velkém Meziříčí, Vatíně a Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku, v Černovicích, Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a v Košeticích, Počátkách a Novém Rychnově na Pelhřimovsku.

Zdroj: Wikimedia Commons
Zdroj: Wikimedia Commons | Foto: Externí
18:45

Teplotní rekordy dnes byly překonány na 13 měřicích stanicích na Vysočině. Nejvíc naměřili meteorologové v Dukovanech na Třebíčsku, a to 35,2 stupně Celsia. Dosavadní rekord pro tento den z roku 2003 má hodnotu 34,6 stupně, oznámila Andrea Petričáková z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

18:30

"Ze 140 meteorologických stanic, měřících v síti ČHMÚ alespoň 30 let, byl pro dnešní den překonán teplotní rekord na 120 z nich," uvedl meteorolog Pavel Šimandl. Rekordy ale padly nebo byly vyrovnány také na sedmi z deseti stanic s alespoň stoletou historií měření. Jde o Přerov, České Budějovice-Rožnov, Tábor-Náchod, Teplice, Milešovku, Havlíčkův Brod a Semčice.

18:20

Silná bouřka dnes odpoledne na Šumpersku lámala větve a vyvracela stromy. Hasiči na několika místech likvidovali popadané větve a budou odklízet strom, který spadl na regionální železniční trať a zastavil provoz vlaků. ČTK to dnes řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.  "Po silné bouřce, která se přehnala v okolí Hanušovic a Starého Města, hasiči vyjeli k šesti událostem. Jednalo se o popadané větve a stromy na komunikace," uvedla Hacsiková.

18:05

Informaci o požáru lesa hasiči dostali před 16:00. Jede o lokalitu Lipník - Loučka. "Na místě je víc jak 12 jednotek, jde o těžce přístupný terén, na některá místa se museli hasiči prořezat, aby se dostali s technikou. Na pomoc hasičům přiletěla i vojenská helikoptéra z Prahy," uvedl mluvčí hasičů. Požár je podle něj rozsáhlý. Hustý kouř z kopce je vidět už z velké dálky. Podle Hošáka nebyl nikdo zraněn. Vzhledem k tomu, že jde o vojenský prostor, přijel na místo i vyšetřovatel vojenských hasičů, uvedl Hošák.

17:55

U Lipníku nad Bečvou na Přerovsku hoří les. Rozsáhlý požár ve vojenském prostoru Libavá likviduje 12 jednotek hasičů. Povolán byl i vrtulník. Plochu zasaženou požárem nelze podle mluvčího hasičů přesně určit, protože terén je těžce přístupný. Podle předběžného odhadu hoří na ploše velikosti dvou fotbalových hřišť, řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

17:24

Meteorologové dnes v Moravskoslezském kraji opět zaznamenali rekordní teploty. Na několika místech naměřili extrémní teploty, které překonaly dosavadní maxima platná pro 14. srpen. Nejtepleji bylo v Ostravě-Porubě, kde naměřili 34,1 stupně Celsia. Bylo to o více než dva stupně více než dosavadní nejvyšší hodnoty pro dnešní den naměřené v roce 1985.

17:07

V sobotu by mělo konečně začít pršet. Podle předpovědi ČHMÚ bude převážně oblačno a na většině území se objeví přeháňky nebo bouřky, ojediněle intenzivní. Teploty budou v průměru 25 °C. Na východě ale mohou ještě vystoupat až na 37 °C.

17:04

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) kvůli velkému suchu zvýšil o 2,166 milionu korun příspěvek na Leteckou službu Policie ČR, jejíž vrtulníky hlídkují a zjišťují možné požáry, případně je přímo hasí. Peníze budou stačit na dalších sto letových hodin. Pro letošní rok ministerstvo původně počítalo s příspěvkem 1,3 milionu korun.

Požár lesa na Rokycansku
Požár lesa na Rokycansku | Foto: Josef Sova
16:49

Smogová situace kvůli vysoké koncentraci ozonu již platí téměř v celé České republice. V pátek byla vyhlášena v Karlovarském a Jihočeském kraji, v řadě dalších krajů platí již několik dní. Smogová situace zatím není vyhlášena jen v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Přízemní ozon dráždí dýchací cesty, ohrožuje děti či seniory.

15:49 ilustrační foto.

V Louňovicích u Prahy ve směru na Vyžlovku dnes hořel les v rozsahu asi 150 krát 80 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, před 12:30 se jim požár podařilo dostat pod kontrolu. Po 15:00 začal závěrečný průzkum požářiště. Příčinou požáru bylo úmyslné zapálení.

14:21

Kromě kolapsů a dehydratace řeší záchranáři také případy tonutí, pobodání hmyzem nebo úrazy. "Už evidujeme případy úmrtí utonutím nebo po bodnutí hmyzem. Máme i mladé lidi, kteří zůstali trvale ochrnutí po skoku do vody," řekla mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová. Podle ní by lidé měli být při radovánkách ve vodě opatrní. "Stejně tak je nutné dávat pozor, jestli někoho bodne hmyz zejména do horní poloviny těla. Pokud člověk začne mít problémy s dušností, slabostí, ztrátou vědomí a jiné komplikace, je potřeba okamžitě zavolat linku 155," dodala mluvčí.

Foto: ZZS Královéhradeckého kraje, p.o.
14:19

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje eviduje za poslední týden extrémní nárůst výjezdů z důvodu veder. Každý den jsou záchranáři v terénu téměř ve 300 případech. Obvyklý počet výjezdů je přitom kolem 200. Podle Zuchové se dosud nikdy nestalo, že by záchranáři měli tak vysoký počet výjezdů týden v kuse.

12:40 ilustrační foto.

V Louňovicích u Prahy ve směru na Vyžlovku v pátek dopoledne vypukl požár lesa v rozsahu asi 100 krát 80 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

10:23 ilustrační foto.

V Záluží u Litvínova hořela propylenová jednotka tamní chemičky Unipetrol. Příčinou výbuchu a následného požáru byl zřejmě výpadek chlazení na propylenu. Jaká škoda při tom vznikla, není zatím známo. Hasiči vedle toho zasahovali například i v Elektrárně Prunéřov na Chomutovsku, kde zatím z neznámých příčin hořel pásový dopravník. Škoda se vyšplhala ke dvěma milionům korun.

Foto: Reuters
10:18 ilustrační foto.

Hasiči v České republice zaznamenali ve čtvrtek 177 požárů, které způsobily škodu za 9,5 milionu korun. Nikdo při nich nezemřel, 13 lidí se zranilo. Na svých internetových stránkách to dnes uvedl Hasičský záchranný sbor ČR.

10:09

Zde se podívejte na grafiku, kde je vhodná voda ke koupání.

10:03

Stabilní situaci na řekách v povodí Moravy se daří udržovat jen díky vylepšování průtoků upouštěním přehrad. Odtéká z nich více vody, než přitéká, ve výjimečných případech až stonásobně. Státní podnik Povodí Moravy uvažuje i omezení odběrů vody pro průmyslové podniky v povodí Bečvy, Dezy ve Valašském Meziříčí už se omezení dotklo, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání krizového štábu generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Jihlava, jez Cvrčovice
Jihlava, jez Cvrčovice | Foto: Povodí Moravy
9:46

Státní fond životního prostředí začne od pátku přijímat žádosti o evropské dotace v rámci nového programového období 2014 až 2020. V první výzvě je připraveno přes 12 miliard korun. Své projekty mohou žadatelé zaměřit na zlepšení čistoty vody, kvality ovzduší, zpracování odpadu a ochranu přírody.

9:35

V Plzeňském kraji ve čtvrtek meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Příčinou je vysoká koncentrace ozonu v ovzduší, která může ztížit dýchání u starších a nemocných lidí nebo u dětí. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Stejná výstraha již platí také na celé Moravě a na většině území Čech. Ozonu zřejmě večer ubude, v pátek se ale podle meteorologů bude situace opakovat.

Foto: Michaela Hasíková/Economia
Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 15. 8. 2015 0:16
 

Právě se děje

před 47 minutami

Místo po Ferim na pražské kandidátce obsadí za TOP 09 starosta Prahy 6 Kolář

Místo na pražské kandidátce Spolu do podzimních sněmovních voleb, které se uvolnilo po bývalém poslanci TOP 09 Dominiku Ferim, obsadí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor TOP 09, který zasedl v Jihlavě. ČTK to sdělil mluvčí strany Vladan Vaněk. Na pražské kandidátce koalice Spolu, kterou tvoří ODS s lidovci a TOP 09, byl Feri původně na čtvrtém místě a Kolář na devátém. Feri koncem května rezignoval na svůj mandát i na členství v TOP 09 poté, co ho několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování. Případem se zabývá policie.

V čele pražské kandidátky koalice Spolu stojí předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Dvojkou je starostka Prahy 2 Jana Černochová a trojkou poslanec Marek Benda (oba ODS). Na devátém místě, kde byl původně Kolář, nyní bude radní Prahy 2 Michal Zuna. "Dříve zvolené pořadí kandidátů za TOP 09 se pouze posunulo o jednu příčku směrem nahoru," uvedl mluvčí. Na poslední místo za TOP 09 nastoupí jako první náhradník radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Policie zadržela muže, kterého podezírá, že v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Německá policie po několika hodinách pátrání zadržela muže podezřelého ze střelby ve městě Espelkamp, při které zemřeli dva lidé, uvedla agentura Reuters.

Deník Bild napsal, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu a po několika hodinách ho dopadli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obraz Antonína Slavíčka Léto se v aukci prodal za 12,4 milionu korun

Malba Antonína Slavíčka s názvem Léto se na dnešní aukci v Praze prodala za 12,4 milionu korun včetně aukční přirážky. Nejde o autorův rekord, ale je to jedno z jeho nejlépe prodaných děl, řekl Milan Dřímal za pořádající galerii Arthouse Hejtmánek.

Obraz z roku 1897 zachycující bujnou louku chvějící se v horkém letním vzduchu byl naposledy vystaven v roce 1961, na veřejnosti se tak nyní znovu objevil po 60 letech. Slavíček, jeden ze zakladatelů českého moderního malířství, je označován za nejvýznamnějšího českého impresionistu. Vyvolávací cena obrazu byla 5,5 milionu bez aukční přirážky.

Za vyšší cenu než dnes byl v minulosti prodán Slavíčkův obraz Na lavičce z roku 1899, v aukci v listopadu 2016 za 18 milionů korun. Další jeho slavné dílo Žně v Kraskově (1906) bylo v květnu 2017 vydraženo za 13,4 milionu korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americká sněmovna odvolala souhlas s vojenskými operacemi USA v Iráku

Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila návrh zrušit téměř dvacet let staré rozhodnutí Kongresu, které umožnilo nasazení vojenské síly v Iráku. Pokud návrh projde i Senátem, prezident USA by potřeboval k případnému spuštění bojové operace na iráckém území nový souhlas zákonodárců. Současný šéf Bílého domu Joe Biden zneplatnění autorizace z roku 2002 podporuje.

Sněmovna ovládaná od roku 2019 Bidenovou Demokratickou stranou tento postup podpořila už loni. Senát, kde měli až do letošního roku většinu republikáni, ovšem návrh odmítaný administrativou prezidenta Donalda Trumpa neprojednal, připomíná zpravodajský web Axios.

Dnes zrušení souhlasu s vojenskými operacemi v Iráku podpořilo kromě demokratické většiny také 49 republikánů. Loni tak učinilo pouze deset zástupců Republikánské strany. Výsledek dnešního hlasování byl 268 pro a 161 proti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Rusko omezuje internetové připojení, tvrdí, že chce blokovat dětskou pornografii

Ruský cenzurní úřad omezil fungování dvou služeb, které umožňují internetové připojení přes takzvanou virtuální privátní síť (VPN). Podle agentury TASS tak chce zabránit v přístupu k webům s dětskou pornografií a internetovým stránkám propagujícím sebevraždy a narkotika.

Zdroj: ČTK
Další zprávy