reklama
 
 

Tropy jsou zpátky. Víkend přinese bouřky a až 37 °C

16. 7. 2015 11:38
Kromě vysokých teplot nás čekají přeháňky a bouřky, které mohou být místy intenzivní.

Praha - Tropy jsou zpátky. O víkendu i v příští polovině týdne naměříme až 37 °C. Česku tak hrozí v příštích dnech vysoké teploty, výstraha platí pro celou ČR od pátečního poledne.

V tropickém vzduchu dosáhnou maximální teploty v pátek a sobotu na většině území 31 až 35 °C. Pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský a Zlínský ale platí na sobotní odpoledne výstraha dokonce s vysokým stupněm nebezpečí, v těchto částech země budou maximální teploty 33 až 37 °C.

"Na jihovýchodě Moravy v důsledku dlouhodoběji suchého a teplého počasí, které potrvá i během pátku a soboty, vzrůstá riziko vzniku požárů," uvedli meteorologové. Obloha bude jinak střídavě jasná i zamračená, přidají se přeháňky nebo bouřky.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, ojediněle se přidají přeháňky nebo bouřky. Naměříme 26 až 30 °C, na jihu Moravy až 32 °C.

V pátek bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle s mlhami. Při zvětšené oblačnosti se mohou zejména v Čechách ojediněle objevit bouřky.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C, přes den vystoupají na 31 až 35 °C.

V sobotu přijdou intenzivní bouřky

V sobotu bude polojasno až skoro jasno. Od západu bude oblačnosti přibývat a postupně se místy přidají přeháňky a bouřky, které mohou být lokálně intenzivní. V noci teploty klesnou k 21 až 17 °C, přes den naměříme 32 až 37 °C.

V neděli bude většinou oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami. V jihovýchodní polovině Česka se místy objeví bouřky, které mohou být ojediněle intenzivní.

Nejnižší noční teploty se boudou pohybovat od 21 až 17 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C, na jihovýchodě území až 30 °C.

Přijde tropická noc

V pondělí bude polojasno až jasno, při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky.

V noci naměříme 18 až 14 °C, přes den pak 26 až 30 °C.

Příští týden bude polojasno až jasno, při zvětšené oblačnosti se zejména koncem období ojediněle přidají přeháňky nebo bouřky.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 19 až 15 °C, postupně se oteplí na 21 až 17 °C. Přes den pak naměříme 30 až 35 °C.

autor: Domácí | 16. 7. 2015 11:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama