Tropy jsou zpátky. Víkend přinese bouřky a až 37 °C

Domácí Domácí
16. 7. 2015 11:38
Kromě vysokých teplot nás čekají přeháňky a bouřky, které mohou být místy intenzivní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Tropy jsou zpátky. O víkendu i v příští polovině týdne naměříme až 37 °C. Česku tak hrozí v příštích dnech vysoké teploty, výstraha platí pro celou ČR od pátečního poledne.

V tropickém vzduchu dosáhnou maximální teploty v pátek a sobotu na většině území 31 až 35 °C. Pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský a Zlínský ale platí na sobotní odpoledne výstraha dokonce s vysokým stupněm nebezpečí, v těchto částech země budou maximální teploty 33 až 37 °C.

"Na jihovýchodě Moravy v důsledku dlouhodoběji suchého a teplého počasí, které potrvá i během pátku a soboty, vzrůstá riziko vzniku požárů," uvedli meteorologové. Obloha bude jinak střídavě jasná i zamračená, přidají se přeháňky nebo bouřky.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, ojediněle se přidají přeháňky nebo bouřky. Naměříme 26 až 30 °C, na jihu Moravy až 32 °C.

V pátek bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle s mlhami. Při zvětšené oblačnosti se mohou zejména v Čechách ojediněle objevit bouřky.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C, přes den vystoupají na 31 až 35 °C.

V sobotu přijdou intenzivní bouřky

V sobotu bude polojasno až skoro jasno. Od západu bude oblačnosti přibývat a postupně se místy přidají přeháňky a bouřky, které mohou být lokálně intenzivní. V noci teploty klesnou k 21 až 17 °C, přes den naměříme 32 až 37 °C.

V neděli bude většinou oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami. V jihovýchodní polovině Česka se místy objeví bouřky, které mohou být ojediněle intenzivní.

Nejnižší noční teploty se boudou pohybovat od 21 až 17 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C, na jihovýchodě území až 30 °C.

Přijde tropická noc

V pondělí bude polojasno až jasno, při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky.

V noci naměříme 18 až 14 °C, přes den pak 26 až 30 °C.

Příští týden bude polojasno až jasno, při zvětšené oblačnosti se zejména koncem období ojediněle přidají přeháňky nebo bouřky.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 19 až 15 °C, postupně se oteplí na 21 až 17 °C. Přes den pak naměříme 30 až 35 °C.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy