Tropy končí, ve středu teploty spadnou o víc než 10 °C

Domácí Domácí
1. 9. 2015 10:05
V následujícím týdnu naměříme maximálně 24 °C, přidají se občasné přeháňky a zatažená obloha.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Zdá se, že tropy jsou konečně u konce. Ještě v úterý nás sice čeká až 35 °C, už odpoledne ale přijdou přeháňky a bouřky, které by měly přinést ochlazení.

Ve středu tak teploty klesnou o víc než 10 °C. V následujícím týdnu tak naměříme maximálně 24 °C, přidají se občasné přeháňky a zatažená obloha.

Pozor na intenzivní bouřky

V úterý bude jasno nebo skoro jasno. Během odpoledne bude v Čechách, místy i na Moravě a ve Slezsku, postupně oblačnosti od západu přibývat, místy se přidají přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle intenzivní.

Východ Moravy a Slezska by měl být beze srážek. Naměříme 31 až 35 °C, na západě Čech kolem 29 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm, zpočátku se ojediněle mohou objevit bouřky. Během odpoledne budou srážky postupně slábnout.

V noci teploty klesnou k 18 až 14 °C, přes den naměříme 17 až 21 °C, na jihovýchodě až 24 °C.

Víkend pod mrakem

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo občasným deštěm, který se objeví zejména na jihu.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 14 do 10 °C, ty denní vystoupají k 18 až 22 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy se přidají přeháňky nebo občasný déšť. Postupně budou srážky slábnout, a místy tak bude přechodně až polojasno. V noci naměříme 14 až 10 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá k 18 až 22 °C.

V sobotu bude většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami. V noci teploty klesnou ke 12 až 8 °C, přes den pak naměříme 17 až 21 °C.

I v neděli a v prvních pracovních dnech by měla zůstat obloha zatažená, místy se přidá déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 11 až 6 °C, ty denní pak vystoupají k 15 až 20 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy