Tropická vedra o víkendu nepoleví, teploty se udrží nad třicítkou i celý příští týden

Domácí Domácí
2. 8. 2018 15:12
Víkend ale může místy přinést i mírné přeháňky nebo bouřky, především na severozápadě země.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Vlna horka nepoleví ani příští týden, podle nejnovější předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydrží v Česku i nadále teploty přesahující třicet stupňů.

Nadcházející víkend tak bude opět tropický, mírné přeháňky nebo bouřky ale mohou přijít v sobotu a neděli na severozápadě území.

Ve čtvrtek bude jasná obloha, teploty se přes den mohou vyšplhat až na 36 stupňů. Na západě hrozí místy přeháňky nebo i bouřky.

V pátek vydrží jasno až polojasno, v Čechách bude odpoledne a večer od severozápadu přibývání oblačnosti a místy se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 32 až 36 stupni Celsia.

V sobotu zůstane obloha na většině území jasná, oblačnost začne k večeru od západu přibývat a místy opět hrozí přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vystoupá ke 32 až 36 stupňům.

Neděle přinese mírnou oblačnost, místy přeháňky nebo bouřky, teploty během dne ale budou i přesto mezi 28 až 32 stupni. Mraky se poté k večeru opět roztrhají.

V pondělí očekáváme teploty mezi 27 a 31 stupni, jasno až polojasno, ojedinělé přeháňky se mohou objevit na jihovýchodě.

Jasná obloha zůstane i v úterý, ojedinělé přeháňky nebo bouřky hrozí pouze na horách. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 29 až 33 stupňů.

Ani výhled na další dny příštího týdne nepřinese ochlazení. Obloha měla zůstat jasná až polojasná, nejvyšší denní teploty vystoupají na 32 až 37 stupňů, v závěru týdne mírně klesnou na 27 až 32 stupňů.

Boom biotopů v Česku. Nabízí kompromis mezi chlorovaným bazénem a přírodním koupalištěm:

Boom biotopů v Česku | Video: Portál Praha, Obec Kovalovice, Biotop Brno Komárov, Borovansko
 

Právě se děje

Další zprávy