Tropická vedra o víkendu nepoleví, teploty se udrží nad třicítkou i celý příští týden

Domácí Domácí
2. 8. 2018 15:12
Víkend ale může místy přinést i mírné přeháňky nebo bouřky, především na severozápadě země.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Vlna horka nepoleví ani příští týden, podle nejnovější předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydrží v Česku i nadále teploty přesahující třicet stupňů.

Nadcházející víkend tak bude opět tropický, mírné přeháňky nebo bouřky ale mohou přijít v sobotu a neděli na severozápadě území.

Ve čtvrtek bude jasná obloha, teploty se přes den mohou vyšplhat až na 36 stupňů. Na západě hrozí místy přeháňky nebo i bouřky.

V pátek vydrží jasno až polojasno, v Čechách bude odpoledne a večer od severozápadu přibývání oblačnosti a místy se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 32 až 36 stupni Celsia.

V sobotu zůstane obloha na většině území jasná, oblačnost začne k večeru od západu přibývat a místy opět hrozí přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vystoupá ke 32 až 36 stupňům.

Neděle přinese mírnou oblačnost, místy přeháňky nebo bouřky, teploty během dne ale budou i přesto mezi 28 až 32 stupni. Mraky se poté k večeru opět roztrhají.

V pondělí očekáváme teploty mezi 27 a 31 stupni, jasno až polojasno, ojedinělé přeháňky se mohou objevit na jihovýchodě.

Jasná obloha zůstane i v úterý, ojedinělé přeháňky nebo bouřky hrozí pouze na horách. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 29 až 33 stupňů.

Ani výhled na další dny příštího týdne nepřinese ochlazení. Obloha měla zůstat jasná až polojasná, nejvyšší denní teploty vystoupají na 32 až 37 stupňů, v závěru týdne mírně klesnou na 27 až 32 stupňů.

Boom biotopů v Česku. Nabízí kompromis mezi chlorovaným bazénem a přírodním koupalištěm:

Boom biotopů v Česku | Video: Portál Praha, Obec Kovalovice, Biotop Brno Komárov, Borovansko
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy