reklama
 
 

Česko pokrylo náledí, v Plzni se srazilo 20 aut

Aktualizováno 6. 1. 2014 12:29
Tvoří se i mlha, řidiči by měli být obezřetní především v Čechách.

Česko - Po neděli, kdy teploty mnohde lámaly rekordy, pokrylo řadu míst Česka náledí. Řidičům komplikuje život i mlha.

Zřejmě nejvážnější je situace v Plzeňském kraji, kde silnice začaly namrzat po půlnoci, problémy hlásí hlavně silnice třetích tříd.

Kolem 9. ráno se u Plzně za městskou částí Doudlevce po výjezdu z města kvůli náledí srazilo 20 aut. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Srážka uzavřela zhruba na dvě hodiny silnici, policie věc řeší jako šest nehod. "Vše je řešeno v blokovém řízení. Kolem 11:00 byl provoz obnoven v jednom směru kyvadlově," řekl policejní mluvčí Jan Koželuh.

Problémy ale hlásí celý kraj. "Protože v neděli večer pršelo, byly silnice umyté od soli, potom ale teplota klesla na minus tři stupně a začalo se tvořit náledí," uvedl krajský dispečer dopravy Jiří Slapnička.

Silničáři tak se 130 sypači byli v terénu celou noc, všechny vozovky by měly být sjízdné, silnice třetích tříd, které se ošetřují drtí, ale s velkou opatrností. "Nyní už teplota stoupá k nule."

Na rozvadovské části dálnice D5 by si měli řidiči dát pozor na mlhu s dohledností 100 metrů.

Namrzat mohou po nedělních srážkách silnice i v Karlovarském kraji. Vyskytuje se i mrznoucí mlha, vyplývá z informací krajských silničářů. Silnice v kraji jsou holé a vlhké. Vozovky kloužou hlavně na otevřených úsecích nebo na mostech. Přes den se ale má oteplovat a teploty mají stoupnout až k sedmi a na horách k osmi stupňům Celsia.

Pozor na dálnicích

Mlhu a ledovku hlásí silničáři i ze Středočeského kraje, většina silnic je tam sjízdná pouze s opatrností.

Opatrná jízda je nezbytná především po dálnicích D5, D8 a hlavních tazích v regionu, které jsou mokré po chemickém ošetření. Vozovky nižších tříd v kraji jsou zejména navlhlé.

Z horských oblastí Královéhradeckého kraje hlásí silničáři novou sněhovou nadílku. Napadlo až pět centimetrů, nicméně všechny silnice jsou s opatrností sjízdné.

V Libereckém kraji se objevují mlhy a déšť a teploty na některých místech klesly i pod nulu. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost, žádné problémy však zatím podle policie hlášeny nejsou.

Napilno mají silničáři rovněž na Vysočině. "Nad ránem vyjelo do terénu 22 sypačů, nejvíc na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku," řekl dispečer Krajské správy a údržby silnic Jan Petrů. Náledí může vznikat především v západní části kraje. Je většinou oblačno až skoro jasno, teploty se pohybují od jednoho do čtyř stupňů nad nulou.

Ve Zlínském kraji jsou komunikace podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR holé a vlhké nebo mokré. Viditelnost místy snižuje déšť či dešťové přeháňky.

autoři: Domácí, ČTK | 6. 1. 2014 8:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama