Teplotní rekordy končí, týden přinese ochlazení i déšť

Domácí Domácí
29. 10. 2013 10:26
Od úterý naměříme maximálně 15 °C, přidá se zatažená obloha a místy přeháňky.
Foto: Reuters

Praha - Zdá se, že teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 20 °C, kterého si Česká republika užívala během prodlouženého víkendu, už nás nečeká.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) totiž v úterý přijde studená fronta, která přinese ochlazení. Před den nejvyšší teploty nepřesáhnou 15 °C, v noci pak rtuť teploměru bude klesat i pod bod mrazu. Stejné počasí by měl přinést i následující víkend.

Česko má za sebou neobvykle teplý prodloužený víkend, teplotní rekordy padaly na polovině měřicích stanic. Například v pražském Klementinu padl 33 let starý teplotní rekord, naměřili zde 23,2 °C.

V úterý nás ale další extrémy nečekají. Přes den bude oblačno až zataženo a postupně se na některých místech bude objevovat déšť nebo dešťové přeháňky.

Denní teploty se dostanou nejvýše k 15 °C, na východě pak k 17 °C. Na Šumavě dokonce klesnou k 8 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, během dne ale bude oblačnost od západu ubývat. Na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku se může místy objevit déšť nebo přeháňky. Na jiných místech budou ovšem srážky ojedinělé.

V noci klesnou teploty až k 5 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá maximálně na 13 °C.

Ve čtvrtek bude většinou polojasno, místy se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty klesnou na +2 až -2 °C, na východě Moravy pak na 4 °C. Přes den pak naměříme 9 až 13 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C, před den pak mezi 10 až 14 °C.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Další zprávy