Sobota bude zatažená a deštivá, na horách i se sněžením. V neděli se vyjasní

Domácí Domácí
5. 3. 2020 9:54
Česko čeká v pátek a v sobotu deštivé počasí, na horách by mělo sněžit. Se zlepšením lze počítat až v neděli, kdy by mělo být i jasno. Teploty se přiblíží až k deseti stupňům, pod nulu se dostanou už jen v noci. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Během dne bude od západu přibývat oblačnost, na západě Čech je potřeba počítat s občasným deštěm a v polohách nad 900 metrů může také sněžit. Teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 stupni Celsia, na horách kolem 2 stupňů. V noci teploty klesnou na -4 až 0 stupňů Celsia. 

pátek bude zataženo až oblačno, na celém území s deštěm a přeháňkami, v oblastech nad 1000 metrů budou srážky smíšené či sněhové. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 až 8 stupni. V noci se ochladí na 1 až 5 stupňů.  

sobotu bude oblačno až zataženo, místy se vyskytnou přeháňky, a to především na horách. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 4 do 8 stupňů. V noci klesnou na 0 až 4 stupně Celsia. 

neděli bude polojasno až skoro jasno. Během dne však na některých místech může být také oblačno. Oblačnosti bude v Čechách postupně přibývat od západu. Mírně se oteplí na 5 až 9 stupňů. Po půlnoci teploty klesnou na -3 až 1 stupně Celsia. 

Pondělí bude oblačné až zatažené, na východě Česka zpočátku bude polojasno. Od západu je třeba počítat s občasným deštěm a přeháňkami, v místech nad 800 metrů můžou být srážky sněhové. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvýše 7 až 11 stupňů Celsia, v noci -1 až 3 stupně.  

Ve zbytku pracovního týdne bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Na většině území s deštěm a přeháňkami. Srážky na horách budou sněhové. Nejvyšší denní teploty od 8 do 13 stupňů Celsia. V noci pak teploty budou klesat na 0 až 4 stupně, v dalších dnech pracovního týdne na 2 až 7 stupně.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy