reklama
 
 

Silné bouře zasáhnou celé Čechy, hrozí rozvodnění potoků i menších řek. Moravu potrápí tropy

18. 8. 2017
Česko zasáhnou v pátek večer a v noci silné bouřky. Pro západ území meteorologové dokonce vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí. Bouřky budou provázet i přívalové deště, které mohou způsobit rozvodnění menších toků. Výstraha před bouřkami platí až do sobotní páté hodiny ranní. Moravu v pátek odpoledne ještě sevře vlna veder, kdy teploty vyšplhají až na 34 stupňů Celsia.

Praha - Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřemi. Měly by večer zasáhnout celé Čechy, na západě je dokonce vyhlášen vysoký stupeň nebezpečí. V přívalových srážkách hrozí krátkodobé rozvodnění menších toků. Na Moravě bude naopak odpoledne horko, teploty mohou vystoupat na 31 až 34 stupňů Celsia. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Velmi silné bouřky mohou zasáhnout zejména Karlovarský a Plzeňský kraj, výstraha tam platí od 18:00 do sobotních 02:00. Ve stejné době hrozí silné bouře také v krajích Středočeském, Jihočeském, Ústeckém, Libereckém a v Praze. Od 23:00 do sobotních 05:00 pak platí výstraha v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a na Vysočině.

Nárazy větru v bouřkách mohou dosáhnout až 70 kilometrů v hodině, vyskytnout se může také krupobití a přívalové srážky. "Nelze vyloučit krátkodobé překročení stupňů povodňové aktivity na menších tocích a potocích. Bouřky budou při postupu k východu slábnout," uvedli meteorologové.

Vysoké teploty pak mohou odpoledne očekávat lidé v Jihomoravském a Zlínském kraji a také na jihu Olomouckého kraje.

autor: ČTK | 18. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama