Růžový, oranžový, žlutý. V Česku i v Evropě napadl barevný sníh

ČTK ČTK
7. 2. 2021 11:48
Písek z africké Sahary se o víkendu dostal přes Středozemní moře nad střední Evropu a na řadě míst včetně Česka obarvil čerstvě napadaný sníh do oranžového či žlutého odstínu. Na facebookovém profilu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i dalších sociálních sítích lidé sdílejí fotografie z různých částí republiky, na nichž zabarvený sníh zaznamenali.
Písek ze Sahary ve švýcarském rezortu Anzére.
Písek ze Sahary ve švýcarském rezortu Anzére. | Foto: ČTK/AP

Jemný písek z největší pouště světa se výjimečně v Česku objevuje. Někdy zabarví déšť nebo se projeví červenožlutým popraškem připomínajícím pyl na cestách či autech.

Foto: Petr Paseka

Češi na sociálních sítích sdílejí fotografie mírně zabarveného sněhu z Děčínska a Karlovarska, ale hlásí ho i z Frýdku-Místku, Bruntálska, Žďárska nebo Lanškrouna. Píší, že je oranžový, zlatý nebo růžový.

Také obloha zejména při východu a západu slunce může mít pozoruhodný barevný nádech. Oranžový sníh se podle některých zahraničních serverů o počasí objevil také v Alpách, v dalších státech střední Evropy i na severním Balkáně. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy