Rozbředlý sníh komplikuje dopravu. Silnice zůstávají sjízdné, ale řidiči musí být opatrní

ČTK ČTK
10. 12. 2017 7:40
Dopravu zatím nebrzdí žádná vážnější nehoda.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Nedělní ráno řidičům komplikuje nový sníh. Některé silnice navíc namrzají, vyplývá z informací silničářů. Dopravu zatím nebrzdí žádná vážnější nehoda.

Silnice ve středních Čechách jsou po sobotních sněhových přeháňkách sjízdné, řidiči by ale měli být opatrní. Sypače byly v terénu v sobotu. V noci na neděli cestáři silnice už jen kontrolovali a nebylo nutné posyp obnovovat, řekl pracovník dispečinku krajské správy a údržby silnic.

"Po sněhových přeháňkách máme silnice chemicky ošetřené a v současné době je to sjízdné. Místy se zvýšenou opatrností, hlavně v lesních úsecích, ale jinak bez problémů," uvedl dispečer.

Teploty ve Středočeském kraji se pohybují od minus pěti do jednoho stupně Celsia, na většině území vane slabý vítr.

S novým sněhem musejí dnes počítat řidiči na severu Čech, především v Jizerských horách. Některé silnice navíc namrzají, vyplývá z informací silničářů. Dopravu nekomplikuje žádná vážnější nehoda.

Některé silnice na Vysočině jsou zledovatělé, ale kryté posypem. Většina silnic je suchých. Silničáři měli přes noc 37 výjezdů. V neděli ráno to řekl dispečer Správy a údržby silnic kraje Vysočina Aleš Hubený. V kraji bude odpoledne od minus dvou do plus jednoho stupně. Večer se může místy tvořit ledovka.

Na šumavských silnicích v okresech Prachatice a Český Krumlov se v neděli tvoří sněhové jazyky. Na vozovkách je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Další silnice v jižních Čechách jsou sjízdné, některé se zvýšenou opatrností. Informovala o tom dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová. Nejvyšší denní teploty se budou dnes pohybovat od minus jednoho do plus dvou stupňů. Večer se může na některých místech tvořit ledovka.

Silnice Šumperska pokrývá rozbředlý sníh, opatrnost je v regionu nutná nejen na vedlejších cestách, ale i na hlavních tazích. Sníh hlásí správci cest také na hlavní spojnici mezi Šumperkem a Jeseníkem, na Červenohorském sedle. Ostatní vozovky v Olomouckém kraji jsou v neděli většinou holé a mokré, na obchvatu Prostějova varují silničáři před nebezpečím námrazy, vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na silnicích nižších tříd zejména ve vyšších polohách v Moravskoslezském kraji by v neděli měli být řidiči opatrní. Silnice jsou vymrzlé, nebo mokré po chemickém ošetření. V Jeseníkách a Beskydech jsou místy sněhové přeháňky. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Silnice v Královéhradeckém kraji jsou po chemickém posypu mokré, sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách Trutnovska a Rychnovska leží na silnicích druhých a třetích tříd zbytky rozbředlého sněhu a v Orlických horách i vrstva ujetého sněhu krytá inertním posypem. V horských oblastech se ojediněle může na silnicích tvořit námraza. Vyplývá to z nedělního hlášení Ředitelství silnic a dálnic.

Teploty se pohybují kolem nuly. Večer a v noci je ale podle meteorologů možné očekávat sněžení nebo déšť se sněhem. Srážky mohou ojediněle na silnici namrzat a vytvářet ledovku.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy