První květnový týden bude deštivý, místy se objeví i silné bouřky

ČTK ČTK
2. 5. 2022 8:24
Česko čeká týden přeháněk a bouřek, v úterý mohou být ojediněle i silné. Nejvyšší denní teploty se budou v prvním květnovém týdnu držet v průměru kolem 17 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Počasí v celém týdnu bude podobné. V noci většinou méně mraků a minimum srážek, během dne pak tvorba kupovité oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty budou odpovídat normálu," uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pondělí teploty vystoupají až k 21 stupňům, na horách bude kolem 11 stupňů. Meteorologové očekávají, že z přeháněk a bouřek lokálně naprší kolem 25 milimetrů.

"Riziko výraznějšího odtoku ze svahů nebo i zatopení sklepů se zvyšuje během úterý, kdy se situace s lokálními přeháňkami a bouřkami bude znova opakovat," uvedli meteorologové. Při zvýšeném nasycení půdy z předchozích srážek v neděli nebo pondělí se podle meteorologů mohou během úterý i zvýšit hladiny menších toků, situaci budou meteorologové dále upřesňovat.

V úterý a ve středu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni Celsia, ve čtvrtek a v pátek se o stupeň ochladí. Nejnižší noční teploty předpokládají meteorologové mezi devíti a pěti stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti až tři stupně Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy