reklama
 
 

Meteorologové varují před silnými bouřkami s přívalovými dešti, na Ústecku hrozí požáry

5. 7. 2018 15:12
Teplé počasí mohou v pátek odpoledne a večer vystřídat silné bouřky, varují meteorologové.

Praha - Velkou část Česka ve čtvrtek zasáhnou vedra s teplotou až 32 stupňů Celsia a v pátek odpoledne a večer silné bouřky. V Ústeckém kraji je také až do odvolání zvýšené nebezpečí vzniku požárů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha před vysokými teplotami platí do čtvrtečních 19:00 pro oblasti do 400 metrů nadmořské výšky, a to v Praze, Středočeském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a také v částech Libereckého, Ústeckého a Jihomoravského kraje.

Pro Ústecký kraj také kvůli přetrvávajícímu suchu platí výstraha před požáry, kterou podle ČHMÚ neovlivní ani lokální deště.

V pátek se pak budou hlavně na jihovýchodě republiky vytvářet bouřky, ojediněle i s přívalovými dešti. Výstraha před silnými bouřkami platí v pátek od 12:00 do 21:00 pro jižní polovinu Jihočeského kraje, východní část Vysočiny a Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Přívalový déšť může místy zatopit níže položená místa a sklepy.

Kvůli horku meteorologové doporučují lidem omezit tělesnou zátěž a pohyb na přímém slunci, dodržovat pitný režim a nenechávat děti ani zvířata na přímém slunci, hlavně v autech. Kvůli suchu by také lidé neměli rozdělávat ohně v přírodě nebo vypalovat trávu a měli by úsporně hospodařit s vodou.

autor: ČTK | 5. 7. 2018 15:12

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama