reklama
 
 

O víkendu bude chladno a deštivo, ale v pondělí se oteplí až na jarních 22 stupňů

6. 4. 2017
O víkendu bude na většině území pršet a teploty budou spíše klesat. Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. V pátek i sobotu můžeme očekávat déšť a přeháňky, na horách dokonce sněžení. Mírně se oteplí v neděli a pondělí teplota může vystoupat až k 22 stupňům. V úterý ale spolu s tlakovou níží přijde ochlazení a déšť.

Praha - Ani o víkendu se nedočkáme teplého jarního počasí. Podle předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), budou pokračovat chladnější dny provázené dešťovými přeháňkami a na horách může dokonce i sněžit. Příští týden se krátce oteplí v pondělí, kdy může být až 22 °C, ale poté teploty opět klesnou, obloha se zatáhne a čekat můžeme i déšť.

V pátek bude zataženo, nejvyšší denní teploty budou 7 až 11 °C a na většině území bude pršet nebo se vyskytnou dešťové přeháňky provázené větrem, který bude místy dosahovat až 15m/s. Ve vyšších polohách nad 700 metrů nad mořem můžeme očekávat i sníh.

I v sobotu bude pršet především na severovýchodě republiky, nejvyšší teploty budou okolo 11 až 15 °C a v noci teplota spadne až ke čtyřem stupňům nad nulou.

V neděli pak déšť ustane, bude oblačno až polojasno, po ránu se však mohou objevovat mlhy či přízemní mrazíky. Teplota přes den ale může vystoupat až k 18 stupňům Celsia.

Příští týden se krátce oteplí v pondělí, kdy bude spíše jasno a přes den může rtuť teploměru vyšplhat až na 22 stupňů. Místy se objeví přeháňky či bouřky.

Pršet bude opět v úterý a déšť bude pokračovat i ve středu, znovu se ochladí a na horách může dokonce sněžit.

autor: Domácí | 6. 4. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama