Pozor na silný vítr a ledovku, varují meteorologové. Klouzat mohou chodníky i silnice

ČTK ČTK
27. 1. 2020 12:27
V částech Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje se bude v noci na úterý tvořit při mrznoucím mrholení nebo dešti ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. V západních, středních a východních Čechách pak během dne zesílí vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů, informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Podle něj bude v úterý přes střední Evropu postupovat směrem k východu frontální systém, za kterým bude vlivem zesilujícího větru a přílivu chladného vzduchu postupně zanikat nad Českem inverze.

Od půlnoci do úterních 9:00 meteorologové očekávají mrznoucí mrholení nebo slabý déšť a s tím spojenou tvorbu ledovky na východě Pardubického kraje, na většině území Olomouckého kraje a na Rýmařovsku. "Jinde v Česku je výskyt ledovky méně pravděpodobný," uvedli meteorologové.

Obyvatelé většiny českých regionů by pak v úterý od 8:00 do 21:00 měli počítat se silný větrem. Meteorologové v této souvislosti upozorňují na možné poškození stromů a lesních porostů, případně menší škody na budovách. Vedle toho hrozí nebezpečí úrazu od uvolněných předmětů nebo polámaných větví. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Lidé v Barmě vyšli do ulic v nových protestech proti vojenskému puči. Zadržená šéfka vlády Su Ťij stanula před soudem, vypadala zdravotně v pořádku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy