reklama
 
 

Poslední prázdninový víkend proprší a teploty spadnou až na 15 stupňů. V dalším týdnu se opět oteplí

31. 8. 2017 12:21
Čtvrteční bouřky nebudou tak silné, jako meteorologové původně předpovídali. Čtvrtek ale zároveň bude nejspíš jedním z posledních tropických dnů, kdy rtuť teploměru dosáhne až 32 stupňů Celsia. V pátek přes Česko přejde od západu k východu studená fronta, která přinese ochlazení až na 15 stupňů Celsia a déšť, který může být i vydatný.

Praha - O víkendu si příliš slunce ani teplého letního počasí neužijeme. V pátek se ochladí až na 15 stupňů a přijde i déšť. Rtuť teploměru by měla podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu mírně stoupnout až v příštím týdnu.

Výstrahu před čtvrtečními bouřkami meteorologové zmírnili. Odpoledne a večer by měly zasáhnout jen Prahu, jižní Čechy a část Vysočiny a Středočeského kraje. Výstraha platí od 14:00 do 22:00. Teploty přes den se udrží mezi 28 až tropickými 32 stupni Celsia.

Pátek přinese výrazné ochlazení. V Čechách bude zataženo až oblačno a na většině území bude déšť, a to i vydatný. Během odpoledne začnou srážky směrem od západu slábnout. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku polojasno až oblačno a srážky se objeví jen ojediněle, k večeru ale bude srážek i oblačnosti přibývat. Teploty přes den spadnou na 13 až 18, na východě území se udrží až kolem 24 stupňů Celsia a na jihovýchodě vystoupají ještě o tři stupně výše.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Rtuť teploměru se udrží mezi 15 až 19 stupni Celsia.

Neděle příliš velkou změnu počasí nepřinese. Čeká nás oblačná až zatažená obloha a místy déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupají stejně jako v sobotu na 15 až 19 stupňů Celsia.

V pondělí bude stejně jako o víkendu. Má být oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Teploty nepřekročí 19 stupňů Celsia.

Ani další dny prvního týdne nového školního roku se změn v počasí nedočkáme. Bude oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky a teploty mezi 15 až 19. Postupně ale rtuť teploměru vyšplhá až na 18 až 22 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 31. 8. 2017 12:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama