Mimořádná zpráva

Poslední podzimní týden je tady. O víkendu přijde sníh, ochladí se až o 10 °C

Domácí Domácí
16. 11. 2015 11:39
Českou republiku čeká poslední podzimní týden a víkend. Až do neděle nás čekají teploty, které vystoupají až k 16 °C, zatažená obloha a občasný déšť. Na začátku příštího týdne přijde ochlazení, a to až na 1 °C. Sníh by měl vystřídat déšť v polohách nad 500 metrů nad mořem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Zdá se, že Česká republika má před sebou poslední podzimní týden. Již o víkendu totiž přijde sníh i do poloh kolem 500 metrů nad mořem, čeká nás také ochlazení, a to až o téměř 10 °C.

Na začátku příštího týdne by se tak denní teploty mohly dostat až k nule. Až do neděle nás ovšem ještě čekají teploty, které vystoupají až k 16 °C, přidá se zatažená obloha a občasný déšť.

Střídavě oblačno i jasno

V pondělí bude zataženo až oblačno, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku místy s občasným deštěm.

Od jihozápadu se bude během dne postupně vyjasňovat, večer se ovšem obloha opět zatáhne. Naměříme 12 až 16 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, přidají se přeháňky nebo občasný déšť, a to zejména na severu.

V noci teploty klesnou k 9 až 5 °C, přes den naměříme 10 až 14 °C.

Na hřebenech hor bude sněžit

Ve středu bude zataženo až oblačno, objeví se přeháňky nebo občasný déšť. Na horách a na severovýchodě budou srážky místy četnější.

Odpoledne na severozápadě pršet přestane a obloha se vyjasní, na zbytku území se srážky ještě místy objeví. Na hřebenech hor, na severu a severovýchodě může sněžit.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 12 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá k 10 až 14 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, během dne místy přechodně až polojasno, zejména na jihu.

Od západu se místy přidá občasný déšť, na horách a na severu budou srážky četnější. V noci teploty klesnou k 8 až 4 °C, přes den vystoupají k 11 až 15 °C.

Po víkendu se ochladí

V pátek bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Na horách budou srážky četnější a postupně se na hřebenech změní na sníh. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 9 až 5 °C, přes den naměříme 10 až 14 °C.

O víkendu bude zataženo až oblačno, přidá se déšť nebo přeháňky. Na horách budou srážky četnější a postupně v polohách nad 500 metrů sněhové.

Na začátku příštího týdne nás čeká proměnlivá oblačnost a místy přeháňky, většinou sněhové. V noci budou teploty klesat zpočátku k 6 až 2 °C, postupně se ochladí až na 0 až -4 °C. Přes den naměříme 5 až 9 °C, v pondělí pak 1 až 5 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy